Põltsamaa abilinnapead umbusaldab kaheksa linnavolikogu liiget

Abilinnapea Tiit Kulu umbusaldavad opositsiooni kuuluvad saadikud Keskerakonna, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonist, Isamaa ja Res Publica Liidu esindusest ning ka üks volikogu liige võimul olevast Rahvaliidu valimisnimekirjast. Kokku on umbusaldusavaldusele alla kirjutanud kaheksa volikogu liiget seitsmeteistkümnest.

“Tiit Kulule heidetakse ette puudusi, mis on tekkinud seoses üleminekuga korraldatud jäätmeveole. Vedav firma Ragn-Sells kehtestab lisahinnad, kuid jäätmed on vedamata,” teatas Andres Vään.

Üle kümne aasta Põltsamaa abilinnapeana töötanud Tiit Kulu on varem maakonnalehele öelnud, et on abilinnapeana töötades tuginenud riigi ja kohaliku omavalitsuse seadustele ja õigusaktidele. Linnavolikogu istungil ta ise ei osalenud.

Umbusaldus Tiit Kulule tuleb arutlusele järgmisel linnavolikogu istungil aprillis. “Umbusaldus on demokraatia üks avaldusvorme nii riigi kui ka kohaliku võimu tasandil. Põltsamaa linnavolikogu opositsiooni kriitika Ragn-Sellsi suhtes on kohati ka põhjendatud. Volikogu on kehtestanud piirhinnad, millest jäätmeveoteenust osutav firma lähtuma peaks. Samas on kohalikul omavalitsusel väga keeruline eirata jäätmemajanduse korraldamiseks vastu võetud riiklikke seadusi,” ütles Põltsamaa linnavolikogu esimees Toivo Kroon.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus