Poltisekroonika

Vargused

24. aprillil teatati politseile, et alates 2005. aasta augustist on Põltsamaa vallas Mällikvere külas asuvalt aiamaalt  varastanud seitse 5-meetrist raudlatti, kaheksa 3-meetri pikkust vasktoru, neli sõiduauto velge ja 50 liitrit bensiini. Vargusega tekitatud varaline kahju on 1750 krooni.

24. aprillil kella 20.05 ajal peeti Jõgeval Aia tänaval asuvas kaupluses kinni pisivaras. Alkoholijoobes Urmas (1971) varastas paki juustu hinnaga 20 krooni. Mees toimetati kainenema.

25. aprillil kell 10.45 teatati politseile, et Jõgeval Piiri tänaval asuvas kaupluses peeti kinni pisivaras. Galina (1952), kes on ka varem vargusi toime pannud, üritas varastada kahte pakki Luxuse kohvi. Politsei alustas kriminaalmenetlust.

Kell 14.15 sai politsei teate Jõgeval Aia tänaval asuvast kauplusest, et kinni peeti naine, kes üritas varastada paki hakkliha hinnaga 16,90 krooni. Politsei tegi kindlaks, et tegu oli taas Galinaga.

Ööl vastu 25. aprilli varastati Mustvee linnas Tartu tänaval asuvast puukuurist  punase raamiga meeste jalgratas Magensi ja punase-halli raamiga noorukite jalgratas Panther. Esialgne vargusega tekitatud kahju on kokku 5600 krooni.

Joobes juht

25. aprillil kell 15.10 teatas politseile tähelepanelik kodanik, et Põltsamaa ? Jõgeva teel sõidab Sulustverest Jõgeva suunas veoauto Kamaz, mille juht on tõenäoliselt joobes, kuna auto sõidab ühest teeservast teise. Politseipatrull pidas masina kinni ja selle roolis oli alkoholijoobes Aleksandr (1957). Mees kõrvaldati sõiduki juhtimiselt, tema suhtes alustati väärteomenetlust.

Liiklusõnnetused

22. aprillil kell 19.30 juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Tallinna – Tartu – Luhamaa maantee 127. kilomeetril, kus kiirendusrajal tagurdavale sõiduautole VAZ sõitis tagant otsa Tartu suunas liikunud sõiduauto Audi A6 Avant. Liiklusõnnetuses keegi vigastada ei saanud, juhid said omavahel kokkuleppele.

24. aprillil kell 7.25 teatati politseile liiklusõnnetusest  Puurmani alevikus, kus sõiduauto Volkswagen Passat, mida juhtis Heino (1960), sõitis külge seisvale sõiduautole AZLK-2140. Mees ei teavitanud õnnetusest politseid ja lahkus koos sõidukiga sündmuskohalt. Politseipatrull leidis masina üles mehe maja hoovilt Puurmani alevikus. Kuna mehel oli alkoholijoobe kahtlus, toimetati ta ekspertiisi ja sealt edasi kainenemisele.

Joobes alaealised

24. aprillil kell 20.50 helistas politseile mees, kes teatas, et Jõgeva vallas Kuremaal on tema korteris koosviibimine, kuid üks külaline muutus tüütuks. Sündmuskohale sõites avastas politseipatrull korterist kaks alaealist joobes noorukit (1989 ja 1990), kes toimetati kainenema.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus