Põllumehed said suurepärase toiteväärtusega heina

Jõgevamaa põllumajandusettevõtted on tänavu saanud silmapaistvalt kvaliteetset heina,  millega ennekõike söödetakse vasikaid.

Pajusi ABF-is alustati heinateoga nädal tagasi ja nüüdseks on tööd peaaegu lõpetatud. Juhataja Lembit Paali sõnul püsisid heinaajaks suurepärased ilmad,  mis võimaldavad niita sealgi, kus see tavaliselt ei õnnestu, muuhulgas soistelt aladelt. “Mõned põllumehed on heinategemisest loobunud, kuid meie arvame, et vasikatele on hein igati vajalik. Meil on ka paar  hobust, kellele samuti heina anname,” lisas ta.

Osaühingus Vaiatu Agri valmistakse loomadele söödaks ennekõike närbsilo, kuid vasikatele niideti ka 150 tonni heina. “Heinateoga jõudsime lõpule sel teisipäeval ja niitsime heina umbes sama suures koguses kui ka varasematel aastatel,” märkis juhataja Andrus Paloots.

Osaühingus Vaimastvere Agro on plaanis varuda 400 tonni heina. “Algul oli plaanis piirduda vaid silotegemisega. Soodsate ilmade mõjul kasvas aga hein sedavõrd tugevasti, et tekkis vajadus selle niitmiseks. Tänavu kevadel polnud külmakahjustusi ja nii on tänavune hein vägagi toitaineterikas,” märkis juhataja Jaanus Teras. Tema sõnul kasvavad poolel heinamaadest kõrrelised ja poolel liblikõielised. Ka Vaimastvere Agros toidetakse heinaga ennekõike vasikaid.

Laiuse Põllumajanduse Osaühingus on esimene niide juba lõpetatud .“Praegu ootame võimalusi teise niitega alustamiseks. Häid heinailmu tuleb igal juhul ära kasutada ning kes seda ei tee, on lausa narr,” ütles tegevjuht Tiit Maripuu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus