Põllumehed kohtusid riigikogu fraktsioonidega

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esindajad kohtusid eile nelja riigikogu fraktsiooniga, et arutada valitsuse esialgselt plaanitud põllumajandustoetuste kärpeid järgmise aasta riigieelarves.


„Täname kõiki fraktsioone kiire reageerimise eest meie esitatud kohtumise ettepanekule ja usume koostööst positiivset tulemust,“ oli Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees Olav Kreen optimistlik.

„Valitsuse riigieelarve eelnõusse kirjutatud põllumajandustoetuste kärpekava tuli põllumeestele varasemaid lubadusi arvestades ebameeldiva üllatusena. Demokraatliku riigi kaaluka esindusorganisatsioonina on meie ülesanne enne põllumeeste nõutavate järgmiste sammude astumist selgitada taustu ning proovida läbi rääkida,“ selgitas ta.

Kreeni sõnul oli kohtumistel riigikogu fraktsioonidega kavas arutada põllumajandussektori olukorda ja üleminekutoetuste tähtsust põllumajandusettevõtetele. Mõne aasta tagune turukriis jättis piimatootjate rahakotti üle 100 miljoni euro suuruse augu ja piimalehmade arvu vähenemine on kahjuks jätkunud siiani. Viljakasvatajatele on keerulised olnud kolm viimast aastat – kahel aastal jäid põua tõttu saagid oodatust palju väiksemaks ja liigniiskus takistas 2017. aastal koristust. 2016. aasta tera- ja kaunvilja ning õlikultuuride kogutoodangu väärtus jäi näiteks 2015. aastaga võrreldes 127 miljoni euro võrra kasinamaks.

Eile kohtuti Reformierakonna, EKRE, Isamaa ja Keskerakonna fraktsioonidega. Järgmiseks nädalaks on kavandatud kohtumine Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooniga ja maaeluminister Mart Järvikuga.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus