Põllumajandustoetuste võrdsustamist nõudis ka Aivar Kokk

 

Jõgevamaalt ja Tartumaalt riigikokku valitud Aivar Kokk oli üks kõnelejaist Tallinnas Raekoja platsil peetud protestiaktsioonil, kus nõuti Euroopa Liidult Baltimaade põllumeestele samades summades otsetoetuste kehtestamist, nagu saavad nende kolleegid liidu teistes riikides.

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Aivar Kokk toonitas, et Eestis täidetakse korrektselt Euroopa Liidu nõudeid ja kohustusi, mistõttu nüüd on ka Euroliidul aeg võrdsustada siia antavad otsetoetused teistele liikmesriikidele eraldatavatega. “On lubamatu, et Eesti, Läti ja Leedu põllumeestele antakse toetusi kaks korda vähem kui teistele Euroopa Liidu riikidele. Me ei võitle mitte suuremate toetuste eest, vaid tahame, et kõikide maade põllumeestel oleksid võrdsed võimalused toetusi saada,  tootmisega tegelda ja turul konkureerida,” rääkis ta.

“Otsetoetuste võrdsustamise vajadust rõhutasid oma kõnedes nii koalitsiooni- kui ka opositsioonierakondade poliitikud. Loodame, et meie häält Brüsselis kuulda võetakse ja käesoleva nädala lõpul  Balti riikide maaelule soodsad otsused tehakse,” ütles Kokk, kes andis möödunud aasta oktoobris riigikogu juhatusele üle kuuekümne kolme kõikidesse fraktsioonidesse kuuluvate saadikute allkirjadega avalduse, milles kutsuti Euroopa Liidu liikmesriike, Euroopa Parlamenti ning Euroopa Komisjoni kiiremini võrdsustama põllumajanduse otsetoetusi.

Jõgevamaalt ning Tartumaalt parlamenti valitutest kõneles meeleavaldusel ka Igor Gräzin, kes demonstreeris esinedes ka  Peipsi äärest pärit sibulat ja võrdles seda välisriikidest sissetooduga.

Protestiaktsioonil süüdati nii Tallinnas Raekoja platsil kui ka paljudes Eestimaa ja Lätimaa paikades põlema heinapallid. “Nii väljendasid Baltimaade põllumehed oma ühtekuuluvustunnet, mis tõestab, et Balti ketist alguse saanud tahe ühist arvamust väljendada on tänaseni püsima jäänud,” märkis ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus