Põllumajandusettevõtjaid rõõmustab teravilja ja rapsi hinnatõus

Torma vallas tegutseva osaühingu Vaiatu Agri juhataja Andrus Paloots märkis, et kui käesoleva aasta algul sõlmiti lepingud teravilja müümiseks 1.40, 1.60 ja 1.80 krooniga, siis praeguseks on turuhinnad tõusnud kolme kroonini. Rapsikilo eest ollakse valmis maksma esialgse kolme krooni asemel üle viie krooni. Palootsa sõnul on hindade tõusu üheks põhjuseks ilmastikust tingitud teravilja nappus Euroopa riikide turgudel.

“Ennekõike tahaksime seoses hindade tõusuga suurenevaid sissetulekuid kasutada töötajatele parema palga maksmiseks, sest tasemel tööjõu olemasolu on põllumajandusettevõtte arengule väga oluline. Loodetavasti avanevad paremad võimalused ka investeerimiseks. Samas põhjustab hirmu väetiste müügihindade suurenemine, mis meie majandusliku olukorra taas keerulisemaks muuta võib,” rääkis Paloots.

Aktsiaseltsi Pajusi ABF juhataja Lembit Paal nimetas varasemaid viljahindu naeruväärseiks, arvestades, kui palju põllumehel vilja tootmiseks omast taskust raha välja käia tuleb. tänavust hinnatõusu võib tema meelest pidada teatud leevenduseks põllumehe majanduslikule olukorrale, mis aastaid keerulisena püsinud.    

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus