Põllumajanduserialade parimad lõpetajad: noortel on Eestis perspektiivi


Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder tunnustas maamajanduslike erialade parimaid lõpetajaid. Lõpetajad rääkisid väga üksmeelselt, et soovivad oma elu siduda Eestiga ja kindlasti ka edasi õppida.
Põltsamaa Ametikoolis põllumajanduse eriala lõpetanud Martin Kuldkepp ja Imre Masing vaatavad lootusrikkalt Maaülikooli poole. Põllumajanduse valdkonnas poiste hinnangul perspektiivi on. “Endal peab pealehakkamist olema. Võib-olla rohkem kui tavaliselt, aga perspektiivi on kindlasti,” selgitas Martin. Mõlemad noormehed plaanivad oma elu ikka Eestiga siduda.
Luua Metsanduskooli vilistlane Annes Välk teab, et Eesti on väga tugev metsariik ja seepärast pole siit välja vajadust vaadatagi. “Metsandustraditsioonid on siin väga pikad. Metsa ja sellega seoses tööd on ka nii palju, et eriala ja eneseteostuse mõttes ei ole küll erilist vajadust siit ära minna,” selgitas Annes, kes õppiski metsanduse eriala.
Nüüd plaanib ta jätkata enesetäiendamist erinevatel kursustel ja teha tööd. Kui elu enam-vähem paigas, siis hakkab Annes ka ülikooli poole vaatama.
“Selle erialaga on nii, et proovige ise järgi – pärast enam lahti ei saa,” kinnitas sama kooli vilistlane, maastikuehitust õppinud Kristiina Kannu.


KARIN VOLMER

blog comments powered by Disqus