Põllumajanduse tulevik on teadmistepõhine majandus

Põllumajandusministri sõnul tähendab teadmistepõhine majandus laiemalt uute, eesrindlike teadmiste ja kogemuste omandamist ning rakendamist.
?Vajadus teadmistepõhise majanduse järele on ilmne, sest pärast 2013. aastat tuleb meie põllumeestel toime tulla vähenevate toetuste tingimustes. See aga tähendab, et tuleb tõsta meie põllumajandustootmise konkurentsivõimet, tegutseda efektiivsemalt ja mõtestatumalt. Palju räägitakse toetustest ja liiga vähe sellest, et toetused on vaid üks arengule kaasaaitamise tee,? nentis Tuiksoo.

Ministri sõnul iseloomustab Aasta Põllumehe nominente just soov areneda, õppida ja omandada uusi kogemusi. Tuiksool jagus tänavuse Aasta Põllumehe, nagu ka eelmise aasta nominentide ja tiitliga pärjatute kohta vaid kiidusõnu.

?Nad kõik on aidanud kaasa Eesti põllumajanduse ja maaelu arengule, tõstnud selle mainet ning kinnitanud oma tegevusega meie põllumajandustootmise perspektiivikust,? tõdes põllumajandusminister Tuiksoo.
Ministri sõnul polnud üheksakümnendate algus ja teine pool meie põllumajandusele kerged ? reformide käigus vähenes põllumajanduse osatähtsus majanduses, vähenes tööjõu hõivatus ning kasvas tööpuudus. ?Kuid Euroopa Liiduga liitumise eel ja selle järel on meie põllumajandus ja kogu maaelu tõusuteel. Seda kinnitab statistika ja seda usub avalike arvamuste uuringute kohaselt ka eesti rahvas.?
?Minu sooviks on, et me ei kahtleks oma põllumajanduse ja maaelu tulevikus,? ütles minister Tuiksoo.
Sel aastal anti Aasta Põllumehe tiitel välja juba kuuendat korda. Tegemist on Eesti põllumajandussektori ühe mainekama üritusega, mille kordaminekule aitavad kaasa Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja ajaleht Maaleht.

Anna-Maria Veidemann,
Põllumajandusministeeriumi
avalike suhete osakond

blog comments powered by Disqus