Politsekroonika

Kehaline väärkohtlemine

8. jaanuaril kell 1.05 teatati politseile, et Põltsamaa linnas Roosisaare lähedal on Põltsamaa jõe jääl pikali joobes vägivallatunnustega mees. Politsei tegi kindlaks, et jõe jäält leitud noormeest (1976) on ilmselt pekstud ning ta oli teadvuseta ja poolpaljas. Kiirabi toimetas kannatanu Tartusse haiglasse. 

Vargused

4. jaanuaril kell 9.50 helistas politseisse naine, kes teatas, et eelmise päeva õhtupoolikul varastati temalt Jõgeval ühes Suure tänava kaupluses jope küljetaskust  rahakott, milles oli 1200 krooni sularaha, pangakaart ja dokumendid. Vargusega tekitatud kogukahju on 2300 krooni.

 

8. jaanuaril teatas kannatanu politseile, et ajavahemikul 27.detsember 2005 kuni 8. Jaanuar 2006 on sisse murtud Pajusi vallas Arisvere külas temale kuuluvasse suvemajja. Majas on vandaalitsetud ja ära on viidud kaks lambanahkset kasukat. Vargusega tekitatud kahju on 2000 krooni. 

8. jaanuaril kella 22.30 ajal teatati politseile, et Kasepää vallas Nõmme külas nõuab purjus Aivar (1963) majja sisselaskmist ja on lõhkunud maja akna. Politsei toimetas Aivari Jõgeva politseijaoskonda kainenema ja alustas juhtunu suhtes väärteomenetlust.

Liiklusõnnetus

4. jaanuaril kella 11.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Pala vallas Saare-Kodavere tee 16. kilomeetril, kus Pala suunas liikunud sõiduautole VAZ, mida juhtis Virge (1970), hüppas ootamatult ette teel liikunud jalakäija (1942). Pärast kokkupõrget autoga lahkus mees sündmuskohalt. Politsei pidas jalakäija kinni Pala kaupluse juures ning tuvastas tal alkoholijoobe. Mehe sõnul tal kehavigastusi ei olnud. Jalakäija ja autojuht jõudsid autole tekitatud kahju hüvitamise suhtes kokkuleppele.

Muud juhtumid

4. jaanuaril kella 8.30 ajal teatati politseile, et Jõgeval ühes Aia tänava kaupluse müügisaalis lamab maas purjus mees. Politsei tegi kindlaks, et nimetatud mehel oli peavigastus. Kiirabi toimetas Arvo (1944) esmaabi saamiseks haiglasse. Seejärel viidi mees politseijaoskonda kainenema. 

4. jaanuaril kell 14.55 teatati politseile, et Palamuse poolt Kuremaa asulasse sissesõidul lamab vasakul pool sõidutee servas mees. Politsei toimetas jaoskonda kainenema Andruse (1954) ja alustas juhtunu uurimiseks väärteomenetlust.

4. jaanuaril kella 17.45 ajal teatati politseile, et Jõgeval Aia tänaval on lumepalliga katki visatud ühe akna klaas. Kahju suurus on 300 krooni.

05.01.2006 varahommikul teatati politseile, et samal öösel on Põltsamaa vallas Pisisaare külas sees käidud kaubikus Ford Transit. Lõhutud on süütelukk, sõidukist midagi varastatud ei ole..

Ööl vastu 6. jaanuari lõhuti Vaimastveres sõiduauto Opel Omega tagatuli ja peeglid. 

6. jaanuaril kell 2.25 teatati politseile, et Jõgeva linnas Kivi tänava trepikojas märatseb joobes seltskond. Politsei pidas kinni neli alkoholijoobes noormeest, kes üritasid sisse murda ühte korterisse, mille uks oli juba maha lõhutud. Politsei toimetas noormehed (1983, 1984, 1985 ja 1986) kainenema ja alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust. 

2.? 8. jaanuari nädala ülevaade

Kokku laekus politseile 119 teadet ja avaldust.

Väljakutseid oli 71;
Jaoskonda toimetati 39 inimest. Kainenema viidi 27 inimest (neist 1 olid alaealine);
Avaliku korra rikkumisi registreeriti 29;
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 6.
Nädala jooksul kontrolliti 451 sõidukijuhti, kellest joobes juhte oli 3 ja juhtimisõiguseta juhte 2.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus