Politseipatrull sattus joobes juhti taga ajades avariisse

Eile öösel sattus Jõgevamaal avariisse politseipatrull, kes püüdis peatada joobes juhti. Politseinikud avariis tõsisemalt viga ei saanud ja jätkasid teenistust.


Reede öösel kella 00.30 paiku Jõgeva vallas Siimusti-Kaave teel patrullinud politseinikele jäi silma Volkswagen Bora, mille sõidustiil oli kahtlane. Patrull andis autojuhile vilkuritega peatumismärguande, mispeale juht kiirendas, sõitis eest ära ning kadus mõneks ajaks politseinikel silmist. Piirkonda kaasati ohtlikku juhti otsima ka teised lähistel olnud patrullid.

Patrullitalituse juht Alvar Pähkel kirjeldas, et üks patrullidest nägi põgenevat Volkswagenit Kaarepere-Palamuse teel ning andis sellele taas märguande peatuda, mida juht jällegi eiras.

„Sõidukile järgnedes sattus üks patrullbuss Pikkjärve-Sääsküla teel lauges kurvis külglibisemisse ning paiskus teelt välja vastu puud. Politseibussis olnud inimesed õnneks tõsisemalt viga ei saanud ja jätkasid teenistust,“ vahendas ta.

„Ohtlikele liiklejatele järgnemine on alati suur risk, sest kiirused on enamasti suured. Samas on politseinikud saanud põhjaliku väljaõppe, et riske võimalikult maandada. Joobekahtlusega juhti suhtub politsei alati täie tõsidusega, mistõttu võib siiski juhtuda, et suurema liiklusohutuse tagamiseks tuleb politseinikel teha seda oma turvalisuse arvelt,“ nentis politseijuht.

Peagi tabas teine patrull Volkswageni juhi, 16-aastase noormehe, kel tuvastati alkoholijoove. Noormees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning käib kriminaalmenetlus.

Selle aasta pisut enam kui kahe nädalaga on politsei Eestis liiklusest kõrvaldanud 283 joobes juhti, mullu samal ajal 252 joobes juhti. Neil nädalatel joobes juhid põhjustanud 24 avariid, mullu samal ajal 23 avariid.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus