Politseinikel on külas Hesseni Liidumaa politseijuht

 

13. – 24. septembrini väisab CEPOLi vahetusprojekti raames Eestit Maini äärse Frankfurdi 4. Politseiosakonna juht Jürgen Fehler, kelle eesmärk on tutvuda Eesti politseisüsteemiga, IT-ja tehnoloogiavaldkonnaga ning kohaliku kultuuri ja loodusega.

Külastusperioodil võõrustab Jürgen Fehlerit samuti vahetusprogrammis osalev Jõgeva politseijaoskonna vanemliikluspolitseinik Kajar Pent.  Visiit algas esmaspäeval, 13. septembril. Pärast politseijaoskonna maja tutvustamist siirduti Jõgeva Maavalitsusse, kus külaline kohtus maavanem Viktor Svjatõševiga ning arendusnõunik Vahur Kukega.

Pärastlõunal sõitis Saksa kolleeg külla Mustvee piirivalvekordonisse, kus selle juht Jalmar Ernits maja tutvustas. Käidi kaatriga Peipsi järvel ning Omedu vaatlustornis. Kahel järgmisel päeval tutvus politseijuht Tartus mitmete politseitöö valdkondadega ning kohtus prefekt Tarmo Kohviga.

“Esimese suurema elamuse sain töö seisukohalt just tehnoloogias, mis on teil tunduvalt paremal tasemel. Meil ei ole näiteks sellise tehnilise varustatusega politseisõidukeid ega nii arenenud IT-valdkonda. Usun, et saan siit kaasa palju häid ideid,”  rääkis Jürgen Fehler.  

 Kavatsetakse külastada ka  Koidula Piiripunkti, Valga-Valka linna ja “Saatse saabast”. Samuti soovib ta näidata Paikuse Politseikooli, sõita Viljandisse, kus Alvar Pähkel oma politseijaoskonda näitab, tutvustada Kaitseliidu tööd.

Tallinnas on plaanis tutvuda julgestuspolitsei tööde ja tegemistega, kiiruskaamerate süsteemiga ja palju muu huvitavaga.

Kajar Pent lubab külalisele näidata ka Eestimaa puhast ja puutumata loodust ning kaunist sügist. 

i

KLAIRE RÜNDVA

blog comments powered by Disqus