Politseile andsid Jõgevamaal tööd joobes juhid ja lärmakad peod

Möödunud pidustused ja vabad päevad andsid tööd ka meie maakonna politseinikele, kellel tuli reageerida nii joobes juhtide tabamisele kui ka appi minna hädas inimestele. Õnneks ei paistnud maakond silma lähisuhtevägivalla juhtumite poolest.


„Eesti vaates oli aasta esimene päev tõesti lähisuhtevägivallarohke: kui 31. detsembril sai politsei Eestis 36 teadet perevägivalla kohta, siis 1. jaanuaril oli selliseid teateid juba 113.
Jõgevamaa selles vallas silma ei paistnud. Nii 31. detsembril kui ka 1. jaanuaril laekus mõlemal päeval perevägivalla kohta üks teade,“ ütles Jõgeva politsei juhtivuurija Veiko Kõre.

Vahejuhtumeid, millele politseil Jõgevamaal 31. detsembrist 1. jaanuarini reageeris, oli kokku poolesaja kanti. „Küll oli tegu joobes juhtide ja liiglärmakate pidudega, samuti alkoholi ülepruukinud inimestega, kes ei suutnud ise endaga enam hakkama saada, kiskusid tüli või olid purjutanuna hätta sattunud. Mõnel juhul läks politsei appi ka enesetapumõtetes inimestele. Õnneks ühelgi juhul Jõgevamaal keegi aastavahetusel raskemalt viga ei saanud,“ nentis Kõre.

Paraku juhtus kõige õnnetum lugu Mustvee vallas, kus süüdatud ilutulestikupakett kukkus ümber ning üks rakett tabas noormeest nõnda, et ta sai kulmuhaava. „Ka sai politsei 2. jaanuari öösel väljakutse Mustvee valda, kus väidetavasti löödi terava esemega üht meest. Tema seisund ei ole eluohtlik ning selgitamisel on, kuidas tema vigastus õigupoolest tekkis,“ ütles juhtivuurija.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus