Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 4.-18. oktoobrini on Põltsamaa vallas Kamari alevikus asuvast korterist varastatud SONY muusikakeskus ja CD-pleier. Kahju on tekitatud kokku 5700 krooni.

Ööl vastu 21. oktoobrit on Tabivere vallas Pataste külas osaühingu aiaga piiratud territooriumilt varastatud mitmesuguseid põllumajandusmasinate detaile ja muid väiksemaid esemeid. Kahju on tekitatud kokku 1500 krooni.

23. oktoobril kella 5 ajal teatati, et sisse on murtud Adaveres Pargi tänaval asuvasse arstiabipunkti. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

23. oktoobril kell 5.30 teatati, et Adaveres on lõhutud kaupluse vitriinaken. Varastatud esemete täpne loetelu ning tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Ajavahemikul 22.-24. oktoobrini on Palamuse vallas Pikkjärve külas sisse murtud abihoonesse, kust varastati keraamilisi seina- ja põrandaplaate ning 10 kg segumaterjali. Lisaks sellele on maja kõrvalt varastatud kaubakaal. Kahju on tekitatud omanikule kokku 6000 krooni.

Liiklusõnnetused

22. oktoobril kella 11 ajal juhtus liiklusõnnetus Torma vallas Võtikvere külas Jõgeva-Mustvee maanteel, kus Suzuki Balenole hüppas teele ette metskits. Liiklusõnnetuses inimesed vigastada ei saanud. Loom hukkus sündmuskohal.

24. oktoobril kella 17.45 ajal juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Lähte-Elistvere tee 6. kilomeetril, kus sõiduauto sõitis teelt välja põllule ja rullus üle katuse. Avariis inimesed vigastada ei saanud. Autot juhtinud lubadeta Timmol (1983) tuvastati alkoholijoove ning ta toimetati kainenema.

Muud juhtumid

23. oktoobril kella 11.20 ajal püüti Jõgeva vallas Pedja külas asuva raudteejaama territooriumilt ära viia metallist topelttalasid. Metalltalade veoks oli kohale toodud kraana ja kaks 25-tonnise veojõuga autot. Sündmuskohal peeti antud teos kahtlustavana kinni 1974. aastal sündinud mees. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

23. oktoobril kella 18.45 paiku võttis Jaanus (1982) Jõgeva vallas Vaimastvere külas asuvas kaupluses riiulilt paki küpsiseid ning hakkas neid poe müügisaalis sööma. Seejärel püüdis noormees kauba eest tasumata kauplusest väljuda. Alkoholijoobes Jaanuse suhtes alustati kriminaalmenetlus.

24. oktoobril kella 14 paiku tabati Jõgeva vallas Mutso-Kuremaa maantee 4. kilomeetril sõiduauto AZLK roolist alkoholijoobes Heino (1929). Autost leiti ka registreerimata kuue padruniga laetud revolvertüüpi tulirelv. Juhtunu suhtes alustati kriminaalmenetlust.

23. oktoobril kell 13.10 teatati, et Põltsamaa vallas Lustiveres sõidab Ford Escort, mille juht on arvatavasti purjus. Politsei pidas auto kinni ning tuvastaski sõidukit juhtinud Endlil (1933) alkoholijoobe.

24. oktoobril kell 7.30 teatati, et Jõgeva vallas Kurista külas Tartu-Jõgeva-Aravete teel sõidab traktor, mille juht on purjus. Patrull pidas Mõisamaa külas traktori kinni ning tuvastas sõidukit juhtinud Arvil (1966) alkoholijoobe. Politsei tänab tähelepanelikke teatajaid.

KRISTI KUUSIK,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus