Politseikroonika

Vargused
5. oktoobril kell 9.04 teatati, et Põltsamaa vallas Lustiveres on õppehoone välisriiete garderoobist varastatud musta värvi koolikott Nike. Vargusega on tekitatud kahju 380 krooni.

6. oktoobril kell 9.35 teatati, et Jõgeval on sisse murtud Suurel tänaval asuvasse kauplusse ning varastatud erinevaid majapidamistarbeid ja kassast 600 krooni sularaha. Varastatud esemete täpne loetelu ja tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

6. oktoobril kella 21.30 ajal varastati Põltsamaa vallas Mällikvere külast kallur ZIL. Sõiduk leiti üles 7. oktoobril Põltsamaa vallas metsavaheliselt teelt. Autost on kadunud bensiinil töötav voolugeneraator maksumusega 15 000 krooni.

7. oktoobril teatati, et Vaimastveres on korteri sahvrist varastatud mootorsaag Husqvarna ning sisse murtud garaa?i, kust on varastatud vene päritolu jalgratas. Kahju on tekitatud kokku 8000 krooni.

Ööl vastu 8. oktoobrit on sisse murtud Kaareperes asuvasse kauplusse ning esialgsetel andmetel varastatud mobiiltelefoni kõnekaarte, erinevaid alkohoolseid jooke, sigarette ja arvutikuvar. Varastatud asjade täpne loetelu ja maksumus on selgitamisel.

8. oktoobril ajavahemikul 2.00-3.00 varastati Jõgeval Aia tänaval asuvas spordihoones riietehoiust pruuni värvi nahktagi, mille taskus oli rahakott koos pangakaardi, liikluskindlustuse poliisi ja juhiloaga. Vargusega tekitatud kogukahju suurus on selgitamisel.

9. oktoobril kella 5.30 ajal on sisse murtud Jõgeval Põik tänaval asuvasse kauplusse ning varastatud fotoaparaate, videokaamera ja muid kaupu. Varastatud esemete täpne loetelu ning tekitatud kahju on selgitamisel.

10. oktoobril kell 14.25 teatati, et Laiuse alevikus on sisse murtud bussi MAN Vanhool ning varastatud vihmavari, taskunuga, peenraha, raadio pass, Inglise-Eesti sõnaraamat ning muid sõidukis olnud esemeid. Vargusega tekitatud kogukahju on täpsustamisel.

Tabati pisivaras
9. oktoobril kella 14.20 ajal tabati Jõgeval Põik tänaval asuvas kaupluses naine, kes üritas varastada pudeli brändit Metaxa ning pudeli viina Viru Valge. Jelenale (1976) koostati väärteoprotokoll.

Liiklusõnnetused
8. oktoobril kella 21 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 122. kilomeetril, kus maastur Isuzu ei valinud sobivat sõidukiirust ja ei hoidnud sõitmisel ohutut pikivahet, mille tulemusena sõitis tagant otsa ees pidurdanud sõiduautole Peugeot 307. Avariis inimesed vigastada ei saanud, mõlemad juhid olid kained.

8. oktoobril juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Tartu maanteel, kus sõiduauto Opel sõitis teelt välja. Sõidukijuht oli kaine. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Muud juhtumid
9. oktoobril kella 21.55 ajal tungisid Luua külas asuva maja korterisse kaks noormeest ning lõid pudeliga vastu pead korteris viibinud Toomasele ( 1971). Antud teos kahtlustatavatena peeti sündmuskohal kinni Argo (1983) ja Tanel (1985). Juhtunu täpsed asjaolud on selgitamisel.

10. oktoobril kella 13.10 ajal teatati, et Palupere külas Palupere-Kivijärve teel liigub sõiduauto Moskvit?, mille juht on arvatavasti purjus. Patrull pidas antud sõiduki kinni Kantkülas Kantküla-Sadala tee 1. kilomeetril ning tuvastaski autojuht Georgil (1961) alkoholijoobe. Mees toimetati kainenema. Politsei tänab tähelepanelikku kodanikku.

Politsei tuletab kõikidele autojuhtidele meelde, et sügise saabudes muutuvad tee- ja ilmastikuolud halvemaks ning sõidukijuhtidel tuleb kiirus valida vastavalt olukorrale. Selleks, et vältida tõsisemaid liiklusõnnetusi, korraldavad Lõuna prefektuuri liikluspolitseipatrullid sügisel politseioperatsioone nii põhi- kui kõrvalteedel.

Eelmise nädala lõpus võttis maanteeamet maha 100 ja 110 piirkiiruse märgid ning asendab need taas 90-märkidega. Esimestel päevadel politseinikud muutunud piirkiirusega teelõikudel kuni 20 km/h kiirust ületanud juhtidele trahvi ei tee, vaid piirduvad hoiatuse ning juhivad autojuhtide tähelepanu muutunud piirkiirusele.

Kalendriaasta kolm viimast kuud on alati olnud liikluses kõige mustemad. Eelnevate aastate statistika kohaselt kaotab aasta kolme viimase kuuga liikluses elu keskmiselt 65 inimest. Selle aasta kõige ohvriterohkem kuu Eesti liikluses oli september, kui 130 liiklusõnnetuses hukkus kokku 22 inimest. Jõgevamaal registreeriti septembris neli liiklusõnnetust, neist kolmes sai vigastada kokku kaheksa inimest.

Kristi Kuusik,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus