Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 26. – 27. septembrini on Põltsamaal Tartu maanteel asuva maja juurest varastatud kaks lukustatud jalgratast ? naistejalgratas ning maastikujalgratas Wheeler Proride 600 21.

Ajavahemikul 27. septembrist 3. oktoobrini on Pala vallas Ranna külas elumaja kõrvalt ära viidud umbes 900 krooni eest mitmesugust vanametalli. Sündmuse asjaolud on selgitamisel.

29. septembri hilisõhtul on Torma vallas Torma alevikus sisse murtud osaühingu kartulihoidlasse ning varastatud kokku 3000 kg kartuleid. Vargusega on tekitatud kahju 7000 krooni.

Ööl vastu 30. septembrit on Torma vallas Sadala alevikus Suurel tänaval asuvasse majja sisse murtud ning varastatud mootorsaag Husqvarna 353, mootorsaag Partner 490 ja hekilõikur Husqvarna 18H. Kahju on tekitatud kokku 15 500 krooni.

1. oktoobril kella 10 paiku varastati Põltsamaal kioski Lilletare juures lukustamata sõiduauto Nissan esiistmelt nahast rahakott koos juhilubade, magnetkaartide ning 600 krooni sularahaga. Vargusega tekitatud kogukahju on selgitamisel.

2. oktoobril kell 9.45 teatati, et Põltsamaa vallas Umbusi külas on sisse murtud tallu ja garaa?i ning varastatud stereoraadio väärtusega 500 krooni. Lõhkumiste ja vargusega tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

3. oktoobril kella 14.10 ajal teatati, et Jõgeva vallas Kuremaa alevikus asuvast hoonest on varastatud kaks malmkatelt ning hoone eest kaks metallmahutit. Kahju on omanikule tekitatud kokku 75 000 krooni. Samal ajal kui politsei oli majas, tabati samasse hoonesse metalli varastama tulnud kaks noormeest, kellel olid selleks puhuks kaasa võetud nii rauasaag, haamer kui ka muid tööriistu. Margo (1978) ja Martin (1985) toimetati asjaolude selgitamiseks arestimajja.

Liiklusõnnetused

1. oktoobril kell 19 teatati, et Tabivere vallas Maarja külas Maarja-Pataste tee 1. kilomeetril põrkasid kokku sõiduauto BMW ning veoauto GAZ 53. Inimesed liiklusõnnetuses vigastada ei saanud. Mõlemad sõidukijuhid olid kained.

2. oktoobril kella 18.30 ajal teatati, et Põltsamaa vallas Esku külas sõidab ringi valget värvi sõiduauto Opel Ascona, mida juhib ilmselt alkoholijoobes ning juhtimisõiguseta noormees. Sündmuskohale saabunud politseipatrull sõitis Opeli poole, kui see järsult pidurdas. Otsasõidu vältimiseks püüdis politseiauto Opelist vasakult mööduda. Samal hetkel hüppas aga Opeli juhipoolsest uksest välja politseiautole ette põgeneda püüdev auto juht Sergei (1974), kes õnneks viga ei saanud. Põltsamaa haiglas tuvastati mehel alkoholijoove ning ta toimetati Jõgeva politseijaoskonda kainenema. Teise Opelis viibinud noormehe isik on selgitamisel.

Politsei palub pealtnägijate abi

30. augustil avastati, et Jõgeva vallas Õunal Tartu-Jõgeva-Aravete tee 47. kilomeetril on otsa sõidetud liiklusmärgile “Ristumine kõrvalteega paremalt”. Teateid juhtumi pealtnägijatelt ootab politsei telefonidel 776 8433 või 110.

Kristi Kuusik
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus