Politseikroonika

Vargused

Ööl vastu 4. septembrit on Jõgeva vallas Siimusti alevikus maja trepikojast varastatud lukustatud sinine jalgratas Scott. Ajavahemikul 1.-5. septembrini on Mustvee linnas Pargi tänaval maja hoovi pargitud lukustamata ustega sõiduautost Toyota varastatud autoraadio Philips väärtusega 500 krooni.

Ööl vastu 5. septembrit on Jõgeva vallas Rohe külas asuvast maakodust varastatud punast värvi muruniiduk. Kahju on vargusega tekitatud 4000 krooni.

Ööl vastu 5. septembrit on Mustvees Tartu tänaval asuvalt peenramaalt varastatud kapsaid ja porgandeid.

Vargusekatse

2. septembril kella 5.45 ajal üritas Jüri (1974) Jõgeval Estakaadi tänaval raudtee ääres varastada ettevõttele kuuluvat vanametalli. Mees tabati hetkel, kui ta oli oma autosse jõudnud laadida juba üle 200 kilogrammi metalli. Sündmuse asjaolud on selgitamisel.

Sõidukite rüüstamised
Ajavahemikul 22. Augustist 1. septembrini on Jõgeval Rohu tänaval asuvas parklas sisse murtud sõiduautosse VAZ 2103. Autos on lõhutud roolivarda plastikkate ja lahti tõmmatud süüteluku juhtmed. Sõiduki vargus ei õnnestunud, sest autole oli paigaldatud veel ka salalukk. Lõhkumisega on omanikule tekitatud kahju 300 krooni.

Ajavahemikul 1. – 2. septembrini on Jõgeva vallas Kuristal sisse murtud garaa?i ning sisenetud seal olnud sõiduautosse Volkswagen Passat. Autol on lahti lõhutud süüteluku kaitse ja süüteluku tagant juhtmed. Esialgsetel andmetel on kahju tekitatud 1000 krooni.

Kehavigastuste tekitamine
1. septembril kella 17.15 ajal peksis alkoholijoobes Meelis (1963) Kasepää vallas Raja külas sama vana meest. Kannatanu vigastused on selgitamisel. Peksja toimetati politseisse kainenema.

Liiklusõnnetused

3. septembril kell 18.30 toimus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Jõgeva-Põltsamaa tee 24. kilomeetril, kus sõiduauto Volkswagen Golf, mida juhtis alkoholijoobes Margus (1974), sõitis tagant otsa sõitu alustanud sõiduautole Hyundai Galloper, mida juhtis Kalev (1957). TÜ kliinikumi jäeti ravile VW Golfi juht ning selles autos viibinud Ain (1961) ja Ülar (1960). Pärast esmaabi andmist lubati kodusele ravile Hyundai juht ning seal kaasreisijana viibinud Katrin (1966).

3. septembril kell 19.40 juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 146. kilomeetril, kus ees pidurdanud sõiduautole Ford sõitis tagant otsa Opel. Liiklusõnnetuse tagajärjel keegi vigastada ei saanud ning juhid said omavahel kokkuleppele.

4. septembril kella 16.45 ajal juhtus liiklusõnnetus Pajusi vallas Kõrkkülas, kus 1998. aastal sündinud poiss sõitis jalgrattaga õuealalt sõiduteele ette sõiduautole LADA 110, mida juhtis Riina (1982). Kiirabi andis lapsele sündmuskohal esmaabi.

4. septembril kella 7.10 ajal juhtus liiklusõnnetus Torma vallas Jõhvi-Tartu maantee 73. kilomeetril, kus sõiduauto Opel Vectra sooritas vasakpööret selleks mitte ette nähtud kohas ning põrkas kokku vastassuunavööndist tulnud sõiduautoga VW Passat. Keegi õnnetuses vigastada ei saanud.

Muud juhtumid

1. septembril kella 18.30 ajal eiras maastur Opel Frontera Torma vallas Kõnnu-Jõemetsa teel politsei peatumismärguandeid. Politseile teadaolevalt viibisid sõidukis narkojoobes isikud. Et auto ei peatunud, oli politsei sunnitud tulistama maasturi kummidesse. Autost tabati Robert (1980) ning Pavel (1981), mõlemal noormehel tuvastati narkojoove. Sündmuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

2. septembril kell 22.30 teatati politseile, et Mustvees Tartu maanteel sõidab Ford Transit, mille juht on arvatavasti purjus. Kontrollimisel tuvastatigi sõidukijuhil Harryl (1949) alkoholijoove. Politsei tänab tähelepanelikku kodanikku.

KRISTI KUUSIK,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus