Politseikroonika

Vargused
Ööl vastu 29. juulit on Palamuse vallas Pikkjärve külas töökoja territooriumilt lukustamata veoautopaakidest varastatud 370 liitrit diislikütust ja 20 liitrit bensiini. Kahju on kokku 3600 krooni.
Ööl vastu 29. juulit murti Jõgeva vallas Pedja külas sisse osaühingule kuuluvasse angaari ning varastati ketaslõikur, tööstuslik soojapuhur, mutrivõtmete komplekt, lintpakendaja. Lõhuti keevitusaparaat, mille küljest varastati gaasireduktor ja keevitusjuhe.

01. augustil kella 23 ajal varastati Jõgeval Tähe tänava maja eest lukustatud jalgratas Eldorado. Ratas on sinist värvi hõbedaste porilaudadega, raami esiosale on trosside hõõrdumise vältimiseks mähitud isoleerpaela. Kahju on 3000 krooni.

Ööl vastu 30. juulit murti sisse Torma alevikus asuvasse aktsiaseltsi tootmishoonesse, kust varastati mootorsaag Husqvarna 256, mikrolaineahi, kohviautomaat, kõrvaklapid-mask, mõõdulint, kaks komplekti du?isegisteid, viieliitrine tulekustuti, mutrivõtmeid ja muud. Esialgne kahjusumma on ligi 12 000 krooni.

Ööl vastu 30. juulit murti sisse Torma alevikus väetiselattu, kust varastati pikendusjuhe, akudrell, löökdrell ning umbes 22 liitrit bensiini. Kahju on üle 5000 krooni.

30.-31. juulini varastati Jõgeval Suures tänavas kaupluse juurest valveta jäetud jalgratas. Ratas on sinist värvi ja 15-käiguline, kahju on 1290 krooni.

Röövimine

Ööl vastu 31. juulit peksid neli tundmatut meest Jõgeval alkoholijoobes soomlast (s. 1959) ning võtsid temalt ära rahakoti dokumentide ja sularahaga, mobiiltelefoni Ericsson T-28, mobiiltelefoni Ericsson T-600 ja punast värvi nahast saapad. Kannatanu hindab kahju ligi 7000 kroonile.

Õnnetusjuhtum

30. juulil kell 14.20 ajal jäi Võisikul puidutsehhis masina vahele Jüri (s.1956), kes suri saadud vigastustesse kohapeal. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Liiklus

26. juulil kella 9.45 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Kalme külas Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 121. kilomeetril, kus sõiduauto Ford Sierra kaldus vastassuunavööndisse ning põrkas vastu veoauto Scania P94 tagumise tugisilla vasakpoolseid rattaid. Sõiduauto paiskus kokkupõrke tagajärjel teelt välja. Õnnetuses sai vigastada sõiduauto juht Mart-Johannes (s.1946), kes toimetati Tartu Kiirabihaigla traumapunkti. Veoauto juht Tambet (s. 1960) õnnetuses vigastada ei saanud. Õnnetuse asjaolud on selgitamisel.

30. juulil kella 10.30 ajal fikseeris liikluspolitsei Saare vallas Jõhvi- Tartu-Valga maantee 86. kilomeetril sõiduauto BMW kiiruseks 152 km/h. Antud teelõigul oli lubatud piirkiirus 90 km/h. Sõiduki roolis oli juhtimisõiguseta Are (s. 1973). Mehele koostati väärteoprotokoll.

01. augustil kell 17.50 teatati politseile, et Pikknurme – Puurmani teeristist Puurmani poole on sõiduauto Opel Omega kraavi sõitnud. Inimesed vigastada ei saanud, sõidukit juhtinud alkoholijoobes Aivar (s. 1973) toimetati kainenema.

Kristel Trolla, praktikant
Lõuna PP Tartu Politseiosakond, avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus