Politseikroonika

26. aprillil kella 13.40 peeti Kasepää vallas Jõhvi-Tartu-Valga mnt 81. km-l kinni mootorratas Suzuki, mis ületas lubatud sõidukiirust 63 km/h võrra, sõites kiirusega 153 km/h. Ratast juhtinud 27-aastasele Aleksandrile vormistati väärteoprotokoll.

Samal päeval peeti kella 17.15 ajal Saare vallas Jõhvi-Tartu-Valga tee 93. Kilomeetril kinni sõiduauto Honda Civic, mis ületas lubatud sõidukiirust 60 km/h võrra, sõites kiirusega 150 km/h. Lisaks ei olnud sõidukit juhtinud 24-aastasel mehel politseinikele ette näidata auto kohustusliku liikluskindlustuse poliisi. Sõiduki juhile vormistati väärteoprotokoll. 

Lükkas õllekaste ümber

28. aprillil teatas Põltsamaa Maxima kaupluse töötaja, et üks joobes nooruk lükkas poes ümber neli kasti õlut, mille tagajärjel pudelid purunesid. Politseinikud toimetasid poest kainenema 17-aastase nooruki ning vormistasid talle väärteoprotokolli. 

Autokütus varastele

Ööl vastu 30. aprilli on lahti murtud Pajusi vallas Pisisaare külas seisnud veoauto Scania paak ja sealt varastatud kütust.

Ööl vastu 2. maid kella 3.30 ajal teatas kodanik, et Palamuse vallas Kaarepere külas seisnud veoautol Scania on lahti murtud tabalukuga lukustatud kütusepaagi kork ning paagist varastatud kütust. Varastatud kütuse kogus ja kahju suurus on selgitamisel. 

Varaste saagiks raha, dokumendid, murutraktor

29. aprillil kella 11 ja12 vahel on Torma vallas Oti külas asuval kinnistul seisnud sõiduautost Ford Mondeo varastatud pintsak, mille taskus oli rahakott koos dokumentide ja sularahaga.

Ööl vastu 30. aprilli on sisse murtud Torma vallas Sadala alevikus seisnud bussi Volvo ja sealt ära võetud süütevõtmed.

Ajavahemikul 28.-30. aprillini on Tabivere vallas Kõnnujõe külas asuva talu kõrvalhoone juurest kadunud murutraktor Yard-Man ja 50 meetrit plastikust veetoru. Vargusega tekitati üle 30 000 krooni suurune kahju.

Ööl vastu 2. maid kell 3.50 teatas kodanik, et Kasepää vallas Raja külas Kalda tänaval on ühe maja juurest kaduma läinud valge sõiduauto VAZ 21011 registrinumbriga 563 IAL. Sama maja juures on kiviga puruks visatud ka seal seisnud sõiduauto Honda Civic klaas ning süütelukk. Inimestel, kelle info võiks aidata kadunud autot ja selle varastajat tabada, palutakse politseiga ühendust võtta telefonil 110.

Ajavahemikul 21.- 27. aprillini on Pala vallas Perametsa külas asuvalt kinnistult varastatud vanaaegne mootor, hobuniidumasina komplekt, traktori kultivaator ning muid metallesemeid. Vargusega tekitati omanikule kahju umbes 23 000 krooni. 

Avaliku korra raske rikkumine

30. aprillil kella 21.50 paiku tungis kamp noormehi Põltsamaal jõe ääres kallale noormehele (1988) ja lõi teda näkku. 

Liiklusõnnetused

2. mail kella 22.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Põltsamaa – Lustivere – Pudivere tee teisel kilomeetril, kus sõiduauto Chrysler Voyager, mida juhtis 38-aastane Mart, sõitis kõrvalteelt ette peateel liikunud sõiduautole BMW, mida juhtis 26-aastane Tanel. Chrysleri juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi traumapunkti, kust ta pärast esmaabi andmist kodusele ravile lubati.

3. mail kella 2 ajal juhtus liiklusõnnetus Palamuse alevikus, kus sõiduauto BMW, mida juhtis alkoholijoobes 25-aastane mees, sõitis vastu betoonposti. Sõiduki juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglasse.

3. mail kella 3 ajal sõitis sõiduauto Honda Civic Mustvee linnas Jõe tänaval teelt välja vastu maja seina, kahjustades ka hekki ja aeda. Avarii asjaolud ja autojuhi isik on selgitamisel.

3. mail kella 17.45 ajal juhtus liiklusõnnetus Torma vallas Kodismaa – Leedi – Reastvere tee neljandal kilomeetril, kus sõiduauto Nissan Primera, mida juhtis alkoholijoobes ja ilma juhtimisõiguseta 35-aastane Arvi, sõitis kurvis teelt välja ja rullus üle katuse. Sõiduki juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi.

3. mail kell 18.40 teatati, et Põltsamaa linnas Viljandi maanteel on kukkunud joobes jalgrattur. Infot kontrollima läinud politseinikud peatasid oma auto ja andsid liikuvale jalgratturile peatumismärguande. Jalgrattur ei saanud aga oma sõiduriista pidama ja sõitis politseiautole tagant otsa. Politseinikud tuvastasid rattaga sõitnud 1956. aastal sündinud Aarel  kerge joobe. Avarii juhtus esialgsetel andmetel seetõttu, et jalgrattal oli kett maha tulnud ja jalgrattur ei saanud korralikult pidurdada. Aare suhtes alustati väärteomenetlust. 

Parkisid auto kraavi

3. mail kella 22 paiku teatas kodanik, et Jõgevalt umbes 100 meetrit Laiuse poole on sõiduauto Toyota kraavi sõitnud. Sõiduki juures kedagi ei olnud. Kella 23.50 ajal ilmusid Jõgeva haigla kiirabisse 1970. aastal sündinud Aivo ja aasta vanem Jaak, kes tegelikult kiirabiarstidelt abi ei vajanud. Vestluse käigus ütlesid mehed, et nemad parkisidki eelnimetatud sõiduauto kraavi. Politsei toimetas raskes alkoholijoobes mehed kainenema.

AVE LILLEMÄE,

Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus