Politseikroonika

Vargus

Ööl vastu 31. maid on Põltsamaal Eha tänaval asuvasse kuuri sisse murtud ning varastatud sinist värvi käikudega jalgratas Joko. Vargusega on tekitatud kahju 5000 krooni.

Teatati ka mitmest varem toimepandud vargusest

Ööl vastu 18. maid varastati Tabivere vallas Elistvere külas sõiduautost 5-liitriline kanister bensiiniga ning üritati varastada ka automakki, kuid nii õnnetult, et makk lõhuti. Varguse ja lõhkumisega tekitati omanikule 700 krooni kahju.

Ajavahemikul 28. – 31. märtsini on Jõgeval Aia tänava korteri köögist varastatud elektripliit Beko ning elutoast seinakell. Kokku on vargusega tekitatud kahju 1100 krooni.

31. mail kella 15.50 ajal tabati Jõgeval Tähe tänaval asuvas kaupluses Kajakas naine, kes üritas varastada pakki küpsiseid hinnaga 3.80. Alkoholijoobes Tiiale (1967) koostati kiirmenetluse otsus.

Liiklusoperatsioon

28. mail kell 19.00- 3.00 viidi Mustvees läbi politseioperatsioon ?Alkokontroll?. Operatsiooni eesmärgiks oli tabada alkoholi- ja narkojoobes sõidukijuhte. 12 politseinikku kontrollisid antud ajavahemikul 445 mootorsõiduki juhti. Tabati üks narkojoobes sõidukijuht, lisaks veel neli narkojoobes kaasreisijat ja kaks alkoholijoobes alaealist. Fikseeriti ka kaks muud seaduserikkumist.

Jõgeva politsei lastekaitsepäeval

Seoses lastekaitsepäevaga viis Jõgeva politsei Voore Põhikooli juures läbi preventsiooniürituse. Alates kella ühest päeval pakuti lastele mitmesuguseid vaba aja veetmise võimalusi, sealhulgas asfaldile joonistamine ja värvipiltide tegemine. Demonstreeriti ka politseitehnikat ja vastati noorte küsimustele. Kella kolmest toimus Voore Põhikooli õpilaste ja Jõgeva politsei sõpruskohtumine jalgpallis, mille võitis tulemusega 4:0 politsei.

Politsei tuletab meelde

Viimasel ajal tabatakse Jõgeval järjest enam avalikus kohas viibivaid alkoholijoobes kodanikke. Möödunud ööpäeval tehti vastavasisulised protokollid 17 inimesele, mis on tavapärasest rohkem. Politsei juhib tähelepanu sellele, et avalikus kohas on keelatud alkoholijoobes viibida ning ka alkoholi tarbida. Selle eest näeb seadus ette rahatrahvi kuni 6000 krooni. Lisaks tänab politsei tähelepanelikke kodanikke, kes teavitavad sellistest seaduserikkumistest.

Kristi Kuusik,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus