Politseikroonika

Pühapäeval varastasid 15- ja 16-aastane poiss Mustvee linnas Kooli tänaval asuvast garaažist mitmesuguseid metallist esemeid, tekitades omanikule kahju 800 krooni.

Teisipäeva õhtul kell 23 teatati politseile, et Jõgeva vallas Laiuse alevikus asuva maja keldrist on ära viidud tumepunane naiste jalgratas. Kahju suurus on 3500 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 18.- 19. aprillini on Palamuse  vallas Imukvere külas asuvalt metsalangilt varastatud punast värvi Belarus ratastraktor MTZ-920 registrinumbriga 8481ET koos järelhaagisega NOKKA. Inimestel, kelle info võiks aidata traktorit tabada, palutakse politseiga ühendust võtta telefonil 110 või 77 68 407. 

Lubadeta juht ja võõra numbrimärgiga auto

Esmaspäeval kella 12 ajal pidas politseipatrull Mustvee linnas Põllu ja Tartu tänava ristmikul kinni sõiduauto Mazda 626, millel olid küljes valed numbrimärgid, millest kumbki ei kuulunud antud sõidukile. Auto roolis oli juhtimisõiguseta 16-aastane nooruk, keda on ka varem autojuhtimiselt kõrvaldatud. 

Varastati aiapostid ja kodutehnikat

Reede hommikul teatas kodanik, et tema Adavere alevikus Aia tänaval asuvalt aiamaalt on öö jooksul varastatud metallist aiapostid.

Laupäeval teatas kodanik, et tema Tabivere vallas Pataste külas asuvasse maamajja on sisse murtud ning sealt ära viidud saag, muruniiduk, tööpink ja käru. 

Riid parklas lõppes haiglas

Pühapäeva õhtul kella 22.20 ajal teatas häirekeskus, et Jõgeval Aia tänaval kaubahalli juures juhtus liiklusõnnetus. Selgus, et parklasse sõitnud BMW juhil tekkis sõnavahetus parklas olnud seltskonnaga. Sõnavahetuse käigus üritas 1983. aastal sündinud Erki läbi lahtise autoakna autot juhtinud 1986. aastal sündinud Tanelist kinni haarata, too sõitis aga autoga kohalt minema, mistõttu Erki jäi sõiduki akna külge rippuma ja lohises sellega kaasa. Kiirabi toimetas alkoholijoobes Erki haiglasse, kust ta pärast läbivaatust koju lubati. 

Kodanikud aitasid tabada joobes sõidukijuhte

Reedel kell 20.40 ajal teatas mees, et pidas Põltsamaa vallas Põltsamaa-Viljandi tee 6. kilomeetril kinni joobes rollerijuhi. Politsei toimetas rollerit juhtinud 1969. aastal sündinud Eriku kainenema.

Ööl vastu 19. aprilli kell 2.20 teatas kodanik, et Jõgeva vallas Kärde külas sõidab juba pikemat aega ringi summutita mootorratas. Kella 3 ajal pidasid politseinikud registreerimata krossimootorratta kinni, seda juhtis alkoholijoobes ja juhiloata 22-aastane mees, keda oli ka eelnevalt ebakainena sõiduki juhtimise eest karistatud. Mees toimetati kainenema ja tema suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Laupäeval kell 12.15 teatas kodanik, et Jõgeva vallas Jõgeva – Põltsamaa teel sõidab Toyota Avensis, mille juht on arvatavasti joobes. Politsei pidas nimetatud sõiduki kinni Sulustveres, seda juhtinud 39-aastasel mehel tuvastati kerge alkoholijoove. Et meest on ka varem joobes juhtimise eest karistatud, alustati tema suhtes kriminaalmenetlust.

KLAIRE RÜNDVA,

Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva Politseijaoskonna pressiesindaja

AVE LILLEMÄE,

Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo juhtivspetsialist

blog comments powered by Disqus