Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 28. – 29. aprillini on Jõgeva vallas Ellakvere külas asuvast jõusöödahoidlast varastatud umbes tonn jõusööta. Täpne kahju suurus on selgitamisel. Ööl vastu 30. aprilli on Palamuse vallas Kaarepere külas veoauto Volvo lukustatud paagist varastatud umbes 60 liitrit diislikütust.

Ajavahemikul 29. aprillist 1. maini on Palamuse vallas Mullavere külas talu pooleliolevalt ehituselt varastatud kaheksa heledat värvi puidust majaust. Kahju on omanikule kokku tekitatud 40 000 krooni.

Ööl vastu 2. maid on Põltsamaa vallas Vitsjärve külas elumajast varastatud mobiiltelefon Nokia 6610. Kahju suurus on 3980 krooni.

Ööl vastu 30. aprilli on Palamuse vallas Pikkjärve külas veoauto Scania paagist varastatud umbes 100 liitrit diislikütust. Kahju on kokku tekitatud 770 krooni.

1. mail kella 20 paiku teatati, et Jõgeva vallas Kassinurme külas asuvas tanklas tangiti sõiduautosse VAZ 44 liitrit kütust ning lahkuti selle eest maksmata.

Sissemurdmised

Ajavahemikul 25. – 28. aprillini on sisse murtud Pajusi vallas Nurga külas asuvasse maamajja. Esialgsetel andmetel hoonest midagi varastatud ei ole. Ajavahemikul 28. – 29. aprillini on sisse murtud Jõgeva linnas Jaama tänaval asuvasse ettevõttesse. Ka sealt pole esialgsetel andmetel midagi varastatud.

1. mail kell 11.13 teatati, et sisse on murtud Saare vallas Saarjärve külas asuvasse suvilasse ning varastatud mootorrattad IZ Planeta ja Moskva ning vana mööblit. Täpne kahju suurus on selgitamisel.

Autorüüstamine

Ööl vastu 1.maid on lõhutud Saare vallas Saare külas asunud sõiduauto VAZ esituled.

Liiklusõnnetused

1. mail kell 2.10 teatati, et Põltsamaa vallas Pauastvere külas Jõgeva-Põltsamaa maantee 25. kilomeetril juhtus liiklusõnnetus. Sõiduauto Opel Vectra, mida juhtis Koit (1985), kaotas ebaõigelt valitud kiiruse tõttu juhitavuse ning sõitis otsa ohutussaarele ja sellel paiknenud liiklusmärgile. Juht oli kaine, kuid tal puudus juhiluba. Keegi liiklusõnnetuses viga ei saanud.

Samas selgus, et umbes 10 minutit varem olid politseinikud Järvamaal Imavere külas andnud samale Opelile peatumismärguande. Sõiduk võttis hoo maha, kuid politseiautoga kohakuti jõudes lisas järsult gaasi, sõites Imavere külast Paia risti suunas. Tallinna-Tartu maanteel Paia ristis liiklusjärelevalvet teostanud politseinikud andsid autole uuesti peatumismärguande. Ka sellele sõiduki juht ei reageerinud, jätkates kihutamist Tartu poole.

Politseinikud asusid operatiivautoga põgenevat sõidukit jälitama ja tegid seda kuni Puhu ristini, kust põgenev sõiduk üritas Tallinna-Tartu maanteelt Jõgeva poole keerata. Ristmikul kaotas põgeneja aga auto üle kontrolli ning sõitis ohutussaarele. Kontrollimisel selgus veel, et sõiduk oli 29. aprillil Tartu linnast varastatud ning nii selle juht kui kaasreisija Madis (1981) toimetati kuriteos kahtlustatavatena Tartusse arestimajja.

2. mail kell 15 juhtus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Väljaotsa külas Siimusti-Väljaotsa tee 2. kilomeetril, kus Siimusti poolt sõitev sõiduauto Ford Sierra, mida juhtis Ville (1970), kaldus parempoolses kurvis vastassuunavööndisse ning põrkas kokku vastutuleva sõiduautoga Opel Astra. Avariis sai kergelt vigastada Opelis tagaistmel turvatoolis istunud Kärt (1999), kes lubati pärast esmaabi andmist kodusele ravile. Fordi juhil tuvastati alkoholijoove.

Volbriöö ülevaade

Ajavahemikul 30. aprillist 1. maini ei registreeritud Jõgeva politseijaoskonnas ühtegi kuriteoteadet. Pidutsejate turvalisust linnas aitas tagada 35 patrullinud politseinikku. Politsei sai volbriööl kokku vaid üheksa väljakutset. Registreeriti seitse õigusrikkumist alkoholiseaduse vastu ehk avalikus kohas alkoholi tarvitamist. Alkoholi tarvitamisi alaealiste poolt aga registreeriti kokku 18. Lisaks sellele tabati neli alkoholijoobes juhti ning üks lubadeta sõidukijuht põhjustas avarii. Narkojoobes isikuid peeti kinni neli.

Kristi Kuusik,
Lõuna PP Tartu Politseiosakonna avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus