Politseikroonika

Ajavahemikul 15. ? 19. märtsini on Põltsamaa vallas Rõstla külas asuvast korterist varastatud mobiiltelefon Alcatel ja kuldehted. Kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Varastati eriotstarbelist diislikütust

Neljapäeval kell 9.55 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Pudivere külas asuva talu hoovis asuvast vaadist on varastatud 220 liitrit eriotstarbelist diislikütust. Tekitatud kahju suurus on üle 2400 krooni.

Püüdis varastada kohvi ja juustu

Neljapäeval kell 11.15 peeti Jõgeva linnas Põik tänaval asuvas kaupluses kinni 1945. aastal sündinud Maria, kes püüdis varastada paki kohvi Luxus hinnaga 42,50 krooni ja paki juustu hinnaga 35,50 krooni. Kaup tagastati poele.

Tänu teatajale peeti kinni alkoholjoobes juht

Pühapäeval sai politsei teate, et Jõgeva linnas Pae tänaval asuvas parklas on traktor, mille juht on ilmselt joobes ja võib sõitma hakata. Kell 21.50 pidas politseipatrull Jõgeva-Mustvee tee 2. kilomeetril traktori kinni. Selle roolis oli alkoholijoobes 1971. aastal sündinud Aivo, kes toimetati kainenema.

Lõhuti haagise rehvid

Ööl vastu 16. märtsi on Jõgeva vallas Õuna külas asuvas tanklas lõhutud haagise rehvid. Tekitatud kahju suurus on 1300 krooni.

Alkoholijoobes alaealised

Kolmapäeval kell 22.20 sai politsei teate, et Jõgeva vallas Siimusti alevikus asuvas korteris alaealised joovad ja rõdul suitsetatakse. Alkoholijoobes 14- ja 17-aastasele tüdrukule ning 14-, 16- ja 17-aastasele noormehele koostati väärteoprotokoll.

Sõitis vastu sillapiiret

Kolmapäeval kella 1.30 ajal sai politsei teate, et Põltsamaa linnas sõitis vastu sillapiiret sõiduauto Audi 80. Politseipatrulli saabudes oli sõiduk lahkunud. Otsimise tulemusena leiti avariiliste tunnustega sõiduk Põltsamaa linnas Karja tänaval, sealsamas oli ka alkoholijoobes 1984. aastal sündinud Martin, kes toimetati jaoskonda kainenema.

Varastas küttepuid

Pühapäeval teatati politseile, et Jõgeva vallas Kärde külas asuvast puukuurist on varastatud kaks ruumimeetrit küttepuid. Kahju suuruseks hindab omanik 800 krooni.

Liiklusõnnetus

Teisipäeval kella 19.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 126. kilomeetril. Sõiduauto Opel Omega, mida juhtis 1961. aastal sündinud Juhan, sõitis kõrvalteelt otsa peateel liikunud sõiduautole Nissan Primera. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud, juhid olid turvavöödega kinnitatud.

Muuseumi aknad katki visatud

Teisipäeval kella 22.10 sai politsei teate, et Palamuse vallas Palamuse alevikus asuva muuseumi sauna kaks akent on katki visatud. Politseipatrull pidas kinni neli alkoholijoobes noormeest vanuses 17-19 eluaastat. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Roolist tabati alaealine nooruk

17.03 2008 kella 19.45 andis politseipatrull peatumismärguande Torma vallas Palastvere – Linnutaja tee 1. kilomeetril sõiduautole Honda Civic, millel olid küljes olid valed numbrimärgid. Auto roolis oli juhtimisõiguseta 15-aastane noormees, kes esialgu eiras peatumismärguannet. Nooruk kõrvaldati sõiduki roolist.

Peeti kinni kiiruseületajad

Esmaspäeval kell 18.40 pidas politseipatrull Põltsamaa linnas Veski tänaval kinni sõiduauto Mercedes Benz, mida juhtis 1984. aastal sündinud Hergo. Sõiduki kiiruseks mõõdeti 83 km/h, mis oli lubatust 33 km/h võrra suurem.

16.03.2008 kell 14.45 pidas politseipatrull Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu-Luhamaa 122. kilomeetril  kinni sõiduauto Volvo, mille kiiruseks mõõdeti 132 km/h. Auto roolis olnud 1984. aastal sündinud Keiu ületas lubatud sõidukiirust 42 km/h võrra.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri  Jõgeva Politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus