Politseikroonika

Vargus

30. novembril kella 13.15 ajal varastati tumedat värvi sõiduautoga Audi 100 Mustvees Vana-Narva maanteel asuvast teenindusjaamas Euro Ultima 75,62 liitrit bensiini. Kahju suurus on 1145. krooni.

Varastati autost, kauplusest ja alajaamast

5. detsembril kella 1.50 ajal teatati politseile, et Põltsamaa vallas Adavere alevikus Kase tänaval asuva maja juures on sisse murtud veoautosse Mercedes Benz. Autost on varastatud raadiosaatja ning dokumentide mapp. Kahju suurus on selgitamisel.

7. detsembril kell 11.55 tabati Mustvee linnas Tartu tänaval asuvas kaupluses Dmitri (1980), kes varastas viilujuustu hinnaga 63 krooni. Teolt tabatuna püüdis mees põgeneda ja lõhkus lahkudes ära kaupluse välisukse klaasi. Mõni minut hiljem tabas politseipatrull põgeniku Mustvee linnas Aia tänaval sõiduauto BMW roolist ja tegi kindlaks, et Dmitri oli narkojoobes.

Ööl vastu 6. detsembrit on sisse murtud Põltsamaa vallas Pilu külas asuvasse alajaama. Alajaamast on välja tõmmatud trafo, mille sisu on varastatud. Kahjus suurus on selgitamisel.

Alkoholijoobes ja suitsetavad alaealised

Reedel kell 16.05 teatati politseile, et Jõgeval Rohu tänaval asuva maja ees suitsetavad alaealised lapsed. Jaoskonda toimetati tüdrukud vanuses 15 ja 11 aastat. Nendega tegeleb edasi noorsoopolitsei.

Laupäeva õhtul kell 19.25 sai politsei teate, et Tabivere vallas Tabivere alevikus asuvas vabaajakeskuses on kaks joobes alaealist. Politseipatrull toimetas kainenema alkoholijoobes ja agressiivse 16-aastase noormehe, kes oli lõhkunud solaariumiruumi aknaklaasi. Kahju suuruseks hinnatakse 10 000 krooni.

Teatati joobes jalakäijast teel

6. detsembril kella 18.05 ajal teatati politseile, et Jõgeva linnas Aia tänaval tuigerdab keset sõiduteed purjus mees. Politseipatrull toimetas kainenema 1960. aastal sündinud Evaldi.

Sõitis teelt välja

Kolmapäeval kella 18.45 paiku juhtus liiklusõnnetus Kasepää vallas Kalma-Mustvee tee 8. kilomeetril, kus sõiduauto Peugeot 205 sõitis teelt välja vasakule teepervest alla. Sõidukis viibis alkoholijoobes 1975. aastal sündinud mees, liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel.

Torkehaavadega mees viidi haiglasse

Kolmapäeval kella 18.15 ajal sai politsei teate, et Mustvee linnas Pargi tänaval asuvas elumajas on torkehaavaga mees. 49-aastane kannatanu toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglasse, kainenema toimetati samast majast aasta noorem Boriss. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Lõhuti klaase ja lärmati

Ööl vastu 1. detsembrit lõhuti Põltsamaa vallas Adaveres kontor-klubihoone neli ukseklaasi ja seitse aknaklaasi. Kahju suurus on kokku 3780 krooni.

Kolmapäeval kella 23.20 ajal teatati politseile, et Põltsamaa linnas Pajusi maanteel asuvas korteris on vali lärm. Korteri omanik, 20-aastane Kaido keeldus korrarikkumist lõpetamast ja avaldaja teavitas politseid. Pärast politseipatrulli lahkumist tungis alkoholijoobes Kaido aga avaldaja korterisse ja ähvardas teda. Uuesti kohale sõitnud patrull toimetas agressiivse noormehe jaoskonda kainenema.

Ajavahemikul 30. novembrist kuni 3. detsembrini on lõhutud Jõgeva vallas Vaimastveres bussiootepaviljoni kaks klaasist otsaseina. Kahju suurus on üle 5300 krooni.

Ajavahemikul 7. ? 9. detsembrini on sisse murtud Saare vallas Koseveski külas asuvasse tallu, kust midagi varastatud ei ole. Lõhkumisega tekitatud kahju suurus on 500 krooni.

Reedel kella 19.15 ajal teatati politseile, et Jõgeva linnas Rohu tänaval asuva õppehoone juures on alkoholijoobes isikud. Sündmuskohal selgus, et lõhutud on aken. Politseile on isikud teada.

7. detsembril kell 20.10 sai politsei teate, et Jõgeva linnas Põllu tänaval lõhuvad alkoholijoobes “päkapikud” aedu. Tabatud päkapikumütsidega noorukitest toimetati kainenema 20-aastased Janno ja Ergo. 17-aastane nooruk anti üle vanematele.

Põgenev juht ei peatunud

Ööl vastu  laupäeva kell 2.55 pidas politseipatrull Tabivere vallas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 18. kilomeetril kinni sõiduauto Volkswagen Golf, mis sõitis kõnniteel. Sõiduki juht eiras peatumismärguannet ja püüdis põgeneda.

Jälitamise käigus rammis tagaaetav auto küljelt

 operatiivvärvides politseisõidukit. Sõiduki peatumisel Tabivere vallas Voldi külas püüdis selle juht ära joosta ega peatunud ka hoolimata kahest hoiatuslasust. Tagaajamise käigus peeti kinni roolis olnud 1989. aastal sündinud Tauri. Nooruk oli alkoholijoobes ja tal puudus ka juhiluba. Lisaks juhile viibis autos veel kolm alkoholijoobes alaealist. Juhtunu uurimiseks on alustatud väärteomenetlust.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva Politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus