Politseikroonika

Varastati kartulivahvleid, kodutehnikat ja sõiduauto

28. novembril kella 18.40 ajal peeti Põltsamaa linnas Paala kaupluses kinni 12-aastane poiss, kes varastas paki kartulivahvleid hinnaga 9,90 krooni.

Ajavahemikul 28. – 29. novembrini on sisse murtud Kasepää vallas Kükita külas Jõe tänaval asuvasse eramusse, kust on varastatud veepump Malõ? ja omavalmistatud nuga.

Saunast on kaduma läinud ka 100-liitriline veepaak. Vargusega tekitatud kahju suuruseks hindab omanik ligi 3000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 30. novembrit on sisse murtud Jõgeva vallas Siimusti külas asuvasse garaa?i, kust on varastatud sõiduauto VAZ 2106. Kahju suurus on 6500 krooni. Politseile on vargusega seotud isikud teada, juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

1. detsembril kella 4.35 ajal sai politsei teate, et Põltsamaal Lossi tänaval asuva kaupluse pakettaken on katki visatud ja poest on varastatud esialgsetel andmetel plokk viinapudelitega. Täpne kahju suurus on selgitamisel, juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

Sõitis teelt välja

1. detsembril kella 00.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Tallinna? Tartu maantee 151. kilomeetril, kus sõiduauto Chevrolet, mida juhtis Olev (1948), sõitis teelt välja vasakule kraavi. Juht toimetati kiirabiga TÜ Kliinikumi traumapunkti, kust ta lubati kodusele ravile.

Lubadeta autoroolis

28. novembril kella 14.20 ajal pidas politseipatrull Saare vallas Jõhvi-Tartu maantee 93. kilomeetril kinni sõiduauto BMW, mida juhtis juhiloata 16-aastane noormees.

Tekitas liiklusohtlikke olukordi

27. novembril kella 11.20 ajal sai politsei teate liiklusliinile, et Tabivere vallas Tartu-Aravete maanteel Tabiverest Jõgeva suunas kihutab libedal teel suurima lubatud kiirusega liikuvatest sõidukitest mööda sõiduauto Opel Vivaro.

Sõiduki juhiga võeti ühendust, ta lubas olla ettevaatlikum ja vabandas.

Liiklusliini number, kuhu saab rikkujatest teada anda, on 14 900.

Peeti kinni joobes juht

29. novembril kella 21.15 ajal sai politsei teate joobes juhist Põltsamaa linnas. Kella 21.40 ajal pidas politseipatrull Jõgeva mnt ja Välja tänava ristmikul kinni sõiduauto Ford Scorpio, mida juhtis alkoholijoobes mees (1946).

1. detsembril sai politsei teate joobes juhist Põltsamaa vallas Adavere alevikus, kus kultuurimaja ees seisis sõiduauto Volvo, mille rooli joobes mees istus. Politseipatrull pidas auto kella 13.35 ajal kinni Põltsamaa-Pajusi-Luige maantee 10. kilomeetril, selle roolis oli alkoholijoobes Andres (1959).

Samal päeval  kella 20.25 ajal teatati politseile, et Jõhvi maanteel sõidab Tartu suunas sõiduauto Volkswagen, mis ei taha teel püsida.  Politseipatrull pidas sõiduki Tabivere vallas Pataste külas kinni ja tegi kindlaks, et roolis olnud Margus (1966) oli alkoholijoobes.

Parklas seisvale autole sõideti otsa

29. novembril kell 18.45 sai politsei teate, et Mustvee linnas Pihkva tänaval asuvas parklas sõitis seisvale  sõiduautole Hyundai külge ilma numbrimärkideta sõiduauto VAZ  2106, mille roolis oli juhtimisõiguseta 15-aastane nooruk.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus