Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 8.-9. novembrini on Põltsamaa linnas Kuperjanovi tänaval murtud sisse kasutatud riiete kauplusse. Kahju suurus on selgitamisel.

Ööl vastu 9. novembrit on sisse murtud Põltsamaa vallas Adavere alevikus asuva firma territooriumile, kust on varastatud surveboiler. Vargusega tekitatud kahju suurus on 40 000 krooni.

Ööl vastu 10. novembrit on sisse murtud Põltsamaa vallas Mällikveres asuva firma kaupluse, kontori ja katlamaja ruumidesse. Ruumides on vandaalitsetud, lõhutud sisustust, arvutitehnikat ja muud vara. Lõhkumisega tekitatud kahju suurus on 50 000 krooni, varastatud on kauplusest 1000 krooni.   

11. novembril kella 12.05 ajal teatati politseile, et Põltsamaal Kuperjanovi tänaval asuvasse kauplusse on sisse murtud. Varastatud on kassaraha, täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Liiklusõnnetused

10. novembril kella 14.35 ajal juhtus liiklusõnnetus Kasepää vallas Tiheda külas Sõpruse tänaval asuva maja juures, kus motoroller, mille juht on selgitamisel, sõitis otsa 12-aastasele poisile. Rolleril sõitnud 17- ja 12-aastased noorukid said kehavigastusi.

12. novembril kella 6.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Annikvere külas Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 130. kilomeetril. Tartust Tallinna suunas liikunud sõiduauto Hyundai, mida juhtis Erko (1986) kaotas juhitavuse värskelt sadanud lumekattega asfaltteel, kaldus vastassuunda ja põrkas kokku vastu tulnud sõiduautoga Opel Omega, mida juhtis Heigo (1966). Heigo toimetati kiirabiga Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglasse, Erko lubati kodusele ravile.

Teatati joobes juhist

9. novembril kella 21.55 ajal sai politsei teate, et mõni tund tagasi oli Torma vallast Torma alevikust Lullikatku külast sõitnud Mustveesse rolleriga alkoholi ostma mees (1984), kes oli juba eelnevalt alkoholi tarvitanud. Helistamise hetkeks ei olnud mees koju jõudnud. Kell 22.30 pidas politseipatrull rolleri kinni, seda juhtis alkoholijoobes koju oodatav noormees. Talle määrati karistuseks rahatrahv.

Ärandatud sõiduk sattus avariisse

10. novembril kella 21.30 paiku sai politsei teate, et Põltsamaal Tartu maanteele jäetud sõiduauto on kadunud. Kella 19 ajal oli avaldaja parkinud oma sõiduauto Volkswagen Polo Põltsamaal Tartu maanteel asuva maja juurde. Et ta pidi kohe uuesti sõitma minema, jättis ta süütevõtmed auto süütelukku. Asjaolude muutudes aga ei võtnud ta plaanitud sõitu kohe ette, võtmed aga olid endiselt autol ees. Auto kadumise avastas omanik kell 21.15.

11. novembril kella 10.45 ajal sai politsei teate liiklusõnnetusest Jõgeva vallas Painkülas Tartu-Aravete maantee 43. kilomeetril, kus alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Aimari (1988) juhitud Volkswagen Polo kaotas juhitavuse ja sõitis teelt välja. Kaasreisijana viibis sõidukis Riho (1987). Inimesed õnnetuses ei saanud ja lubasid vajadusel ise arsti juurde pöörduda. Tegemist oli aga sama sõidukiga, mis eelmisel õhtul oli Põltsamaa linnas Tartu maanteel asuva maja eest kaduma läinud. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus