Politseikroonika

Vargused
Ajavahemikul 6.-8. aprillini varastati Jõgeva vallas Mõisamaa külas talust 1100 krooni sularaha.

Ajavahemikul 17. veebruarist 8. aprillini on Pajusi vallas Sopimetsa külas talu õuelt varastatud kaks kreissae elektrimootorit ning 30-meetrine elektrikaabel. Vargusega on tekitatud kahju kokku 8000 krooni.
Ajavahemikul 9.-12.aprillini on Jõgeva vallas Vaimastvere külas aknast sisenetud puutöökotta ning hoonest varastatud kast mitmesuguste tööriistadega. Kahju on tekitatud 5180 krooni.
Ajavahemikul 9. aprillist kella 16 kuni 10. aprilli kella 9.30 on Torma vallas Lilastvere külas ettevõtte territooriumil asuvast avatud hoonest varastatud umbes 40 kotti grillsütt. Vargusega on omanikule tekitatud kahju 480 krooni.

Tabati tagaotsitav
7. aprillil kella 21 ajal juhtus liiklusõnnetus Põlvamaal Räpina vallas Tooste külas Räpina-Meeksi maantee 5. kilomeetril, kus sõiduauto Opel Senator alkoholijoobes juht Enn (1964) ei valinud ilmastikuoludele sobivat sõidukiirust, mistõttu auto kaotas juhitavuse ja sõitis teelt välja. Õnnetuses said vigastada autos kaasreisijatena viibinud kaks meest. Kannatanud viidi haiglasse, alkoholijoobes sõidukijuht toimetati kainenema.

Juhi isiku kindlakstegemisel selgus, et mees on alates 1997. aastast Jõgeva politsei poolt tagaotsitavaks kuulutatud ja kohus andis loa mehe vahi all pidamiseks. Meest süüdistatakse kaheksa aastat tagasi toime pandud kuues varguses. 1996. aasta suvel varastasid kokku 13 meest korduvalt Voore Põllumajandusühistu erinevatest ladudest seal leidunud kraami alates viljast ja tööriistadest ning lõpetades bensiiniga. Varastati selleks, et asjad kohe maha müüa ja raha saada.

1998. aasta kohtuotsusega said 12 vargustes osalenud mehest kaks reaalse vanglakaristuse, kolm tingimisi vabadusekaotuse ning ülejäänud rahatrahvid. Enn kohtusse ei ilmunud ning ta kuulutati tagaotsitavaks. Hetkel viibib mees Jõgeva politseijaoskonna arestimajas.

Politseioperatsioonid
9. aprillist kella 7 kuni 10. aprilli kella 7ni toimus Jõgeva maakonnas liikluspolitsei operatsioon eesmärgiga tabada ebakained juhid, kiiruseületajad ning kontrollida turvavarustuse kasutamist. Operatsioonil osales 14 politseinikku. 118 kontrollitud autojuhist tuvastati alkoholijoove kolmel. Lisaks tabati kaks kiiruseületajat ja kahe juhtumi puhul oli tegemist muu väärteoga.

Järgmine liikluspolitsei operatsioon, millesse oli kaasatud 14 politseinikku, toimus Jõgeva maakonnas ajavahemikul 10. aprill kell 7 kuni 11. aprill kell 7. Kontrolliti 84 sõidukijuhti. Ühtegi joobes juhti ega kiiruseületajat ei tabatud. Operatsiooni tulemusena fikseeriti 3 muud väärtegu.

12. aprilli varahommikul ajavahemikul kell 7.30-8.30 viidi Jõgeva linnas läbi politseioperatsioon «Kõik puhuvad». 14 politseinikku kontrollisid kokku 302 sõidukijuhti, kellest ühelgi ei tuvastatud alkoholijoovet.

Järgmine operatsioon «Kõik puhuvad» toimus 12. aprillil Jõgeva linnas kell 8.45-9.45. Selleski politseioperatsioonis osales 14 politseinikku. Kontrollitud 250 sõidukijuhist ühel tuvastati alkoholijoove ning tabati ka üks joobes jalgrattur.

Kristi Kuusik,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus