Politseikroonika

Vargused

20. – 22. juulini on Põltsamaa linnas Lossi tänaval asuva maja kõrvalhoone lakapealselt varastatud kaks rulli kilet. Kahju suuruseks hindab omanik 120 krooni.

Ööl vastu 25. juulit on Põltsamaa vallas Adaveres asuvast tanklast varastatud 113 liitrit bensiini E95, materiaalne kahju on 1695 krooni.

26. juulil ajavahemikus kella 12.00 kuni 12.15 on Jõgeva linnas Tallinna maanteel asuva firma kaupluse müügisaalist varastatud Makita aku-löökkruvikeeraja. Vargusega tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

29. juulil ajavahemikus kella 13.10 kuni 14.00 varastati Jõgeva vallas Linnamäel sõiduautost VW Golf rahakott koos dokumentidega ja mobiiltelefon NOKIA. Kokku tekitati vargusega kahju veidi üle 3700 krooni.

Liiklusõnnetused

28. juulil kella 10.20 paiku juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa linnas Jõgeva maanteel, kus sõiduauto Honda Civic, mille roolis oli juhtimisõiguseta Kristo (1988), kaotas juhitavuse, sõitis teelt välja vasakule ja põrkas vastu kalmistu kiviseina. Nooruk lahkus sündmuskohalt, kuid pöördus hiljem ise kiirabi poole ja ta toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglasse. Liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel.

29. juulil kella 15.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Jõgeva-Palamuse-Saare teel, kus mootorratas Honda VF 1100, mida juhtis Soome Vabariigi kodanik Janne Einari (1966), hakkas mööda sõitma ees liikuvast sõiduautost. Samal ajal sooritas sõiduauto vasakpööret. Et vältida otsasõitu autole, kukutas motorattur ennast maanteele. Sõiduauto lahkus sündmuskohalt. Liiklusõnnetuses said viga mootorratta juht ja kaassõitja Marianne Elina (1972), kiirabi andis neile esmaabi kohapeal. Mõlemal kannatanul tuvastati ka alkoholijoove.

Kehaline väärkohtlemine

23. juulil kella 13.10 paiku võttis Torma vallas Võtikvere külas Priit (1982) omavoliliselt võõra sõiduauto Ford Sierra ja läks sellega sõitma. Pagasiruumi pani mees veel mitu mootorsaagi ja muid töövahendeid. Mees on tänaseks tabatud, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

27. juulil kell 17.50 ajal sai politsei teate, et Palamuse vallas Imukvere külas asuvas talus tungis alkoholijoobes mees ( 1971) kallale naisele (1956), tekitades füüsilist valu. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vandaalitsemine

23. juulil kell 9.30 teatati politseile, et Jõgeva vallas Laiusel asuva kooli juures on lõhutud lillepott koos lillega. Kahju suurus on 750 krooni.

Tänu kodaniku teatele tabati joobes juht

24. juulil kell 20.05 teatas politseile tähelepanelik kodanik et Tallinna?Tartu maanteel sõidab suurel kiirusel Venemaa numbriga DAF rekka, mis vingerdab teel. Autol ei põlenud ka tuled. Kell 20.37 kontrollis politseipatrull autot Adavere alevikus Tallinna?Tartu maantee 92. kilomeetril. Selle juht, Venemaa kodanik Valeriy (1963), oli alkoholijoobes.

27. juulil kella 4.55 ajal teatas tähelepanelik kodanik politseile, et Tartu?Jõgeva maanteel Kaareperest Jõgeva poole sõidab teel auto, mille juht on joobes. Kell 05.05 pidas politseipatrull kirjeldatud sõiduki Lincol Navigator kinni, selle roolis oli alkoholijoobes Tõnis (1972).

29. juulil kella 2.30 ajal teatati politseile, et Jõgeva linnas Kirsi tänaval istus sõiduauto Honda Civic rooli alkoholijoobes Ene (1958). Kuna naine keeldus kohapealsest joobe tuvastamisest, toimetas politseipatrull ta Jõgeva haiglasse ekspertiisi.

Politsei pidas kinni kiiruseületaja

26. juulil kell 10.55 pidas politsei Põltsamaa vallas Tallinna? Tartu?Võru maantee 117. kilomeetril kinni Eduardi (1977), kes ületas kiirust 46 km/h, juhtides sõiduautot Ford Mondeo asulavälisel teel kiirusega 144+-8 km/h. Sõidukil puudus  nähtaval kohal vajalik algaja juhi tunnusmärk.

Politsei tegi isikud kindlaks

Ajavahemikul 16.?30. juulini on sisse murtud Jõgeva linnas Piiri tänaval asuva õppeasutuse kabinetti, kust on varastatud arvuti, 17-tolline kuvar, taskulamp, digifotoaparaat Canon ning kaks tulekustutusvaipa. Vargusega tekitatud kahju suurus on kokku 2421 krooni.

23. juulil kella 6 ajal sai politsei teate, et Jõgeva linnas Jaama tänaval on lukustamata kuurist varastatud motoroller maksumusega 12 000 krooni. Sõiduk leiti üles Jõgeva linnas Mustvee maantee hoovist, juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

Ööl vastu 26. juulit on küljeakna kaudu sisse tungitud Jõgeva linnas Rohu tänaval seisnud liinibussi. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Kõigi nende juhtumite taga on kaks 13-aastast poissi, kellega tegeleb edasi noorsoopolitsei.

Politseioperatsioon

27. juulil viis Jõgeva politsei maakonnas läbi operatsiooni, mille eesmärgiks oli liiklusohutuse tagamine, alkoholijoobes sõidukijuhtide väljaselgitamine ja õigusrikkumiste ennetamine ning tõkestamine.

Kui “Jõgevatreff 2007″ üritus möödus rahumeelselt ja ilma suuremate rikkumisteta, siis reede õhtul Palamusel toimunud noortepeo kohta seda kahjuks öelda ei saa,” rääkis Jõgeva linna juhtivkonstaabel Gaido Padrik. “Operatsiooni käigus tabasime kokku 13 alkoholijoobes alaealist, neist 9 Palamusel. Viiel alaealisel registreerisime tubakatoodete omamise. Need on kõigest need numbrid, mis õnnestus tabada. Samuti alustasime ühe kriminaalmenetluse, kus alkoholijoobes alaealine hakkas vastu politseiametniku korraldustele.

Operatsiooni käigus peeti kinni 2 joobes juhti, 1 kiiruseületaja ning 1 ilma juhiloata juht.

Nädala ülevaade 23. ? 29. juulini

Väljakutseid oli 79, jaoskonda toimetati kainenema 17 inimest;
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 102, neist 9 joobes juhti.
Kokku registreeriti 147 väärtegu.

Möödunud nädalal viis liikluspolitsei läbi 3 politseioperatsiooni: 2X “ALKOKONTROLL” ja “TÖÖ- JA PUHKEAEG”, mille käigus kontrolliti 79 juhti ja avastati 22 rikkujat. Kokku registreeriti 3 liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus