Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 15. maist kuni 5. juunini on Palamuse vallas Pikkjärve külas asuvast kuurist kaduma läinud musta värvi ümmargune grillimisalus ja kaks rulli veekindlat tapeeti. Vargusega tekitatud kahju on 750 krooni.

5. juuni öösel murti sisse Saare vallas Pedassaare külas asuvasse suvemajja, kust varastati elektritrell ja kalamehe varustust. Kahju suurus on 1550 krooni.

Ajavahemikul 1. ? 4. juunini on Kasepää vallas Raja külas seisnud traktori DT-75 kütusepaagist varastatud ca 140 liitrit erimärgistusega kütet. Kahju suurus on 1400 krooni.

Ööl vastu 4. juunit on sisse murtud Mustvee linnas Jõe tänaval asuvasse garaaþi, kust varastati muruniiduk Yard Man väärtusega ligi 4600 krooni.

Muud juhtumid

25. ja 28. mail on lõhutud Jõgeva linna raudteejaamas viie manöövri-kääbusfoori läätsed ning üks manöövri-kääbusfoor. Kokku on lõhkumisega tekitatud kahju suurus ligi 4000 krooni.

Avalikustatud kiirusemõõtmine

7. juunil kell 16.00 – 19.00 toimub avalikustatud kiirusemõõtmine Saare vallas Jõhvi- Tartu maantee kilomeetritel 90.-95.

Korduvalt kohtu korraldust eiranud juht vahi all

Alates 28. aprillist kuni 18. maini on Gert (1984) alkoholijoobes ja juhiloata roolikeeramise eest politseile viiel korral vahele jäänud. Juhtimisõigus võeti noormehel kohtuotsusega juba 26. jaanuaril. Sellest hoolimata on mees eiranud kohtu otsust ja korduvalt autorooli istunud. Kohtu määrusega arestiti nooruki auto ja alates mai lõpust viibib ta vahi all.

Kokkuleppemenetluses määrati süüdimõistetule karistuseks kaks aastat ja kaks kuud vangistust. Otsust võib mees vaidlustada seitsme päeva jooksul, kuid mitte karistuse osas. Lisakaristusena võeti kaheks aastaks ära autojuhtimise õigus.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus