Politseikroonika

Vargused

16. mail kella 12 ajal teatati politseile, et Põltsamaa vallas, Väike- Kamari külas asuva alajaama piirkonnast on varastatud kolm mastivahet õhuliini. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Ööl vastu 16. maid on sisse murtud Tabivere vallas Otslava külas asuvasse suvilasse, kust on varastatud mitmesuguseid tööriistu. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Politsei tegi kindlaks, et 13. mail varastas Andrei (1982) Saare vallas Kääpa külas akutrelli, kaks saeviili ja trimmeri jõhvi. Asjad on omanikule tagastatud.

Ööl vastu 3. maid on lõhutud Põltsamaa linnas Lossi tänaval aiavärav ja pesunöörilt on varastatud tekikott ja voodilina. Tekitatud kahju suurus on 600 krooni.

17. mai keskpäevast kuni 18. mai hommikuni on Jõgeva alevikus asuvast külalistemajast varastatud mikrolaineahi Elektrolux, kahe kannuga kohviautomaat, veekeetja ja mikserite komplekt. Vargusega tekitatud kahju on kokku ligi 4000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

18. mail kella 22.30 ajal teatati politseile, et Tabivere vallas Elistvere järve ääres on telkidest varastatud tossud, kaks magamiskotti, kaks õnge, lahtikäiv matkatool, kampsun ja muid esemeid. Vargusega tekitatud kahju kokku on ligi 7000 krooni.

20. mail kella 10 ajal sai politsei teate, et sisse on murtud Palamuse vallas Palamuse alevikus asuva lasteasutuse ruumidesse. Ära on varastatud muusikakeskus Akai. Kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

17. mail kella 11.45 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeval Pargi tänaval, kus sõiduk VW Transporter, mida juhtis Olav (1962), tagurdas otsa sõiduteel kõndivale Elmarile (1927). Jalakäija toimetati kehavigastustega TÜ Kliinikumi haiglasse.

18. mail kella 14.50 ajal sai politsei teate, et Torma vallas Sadala alevikus Simuna-Vaiatu teel Pedja silla lähedal on sõiduauto Opel Vectra, mida juhtis Jaanus (1965), sõitnud vasakule teelt välja kraavi. Mehel puudub juhtimisõigus. Patrulli kohale saabudes oli Jaanus sündmuskohalt metsa jooksnud, kuid ta tabati.

18. mail kella 17.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Kõdukülas, kus sõiduauto Audi A4, mida juhtis alkoholijoobes Janek (1973), sõitis vasakule teelt välja vastu maja tuulekoda. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud, mees toimetati kainenema.

21. mail kell 5.20 teatati politseile liiklusõnnetusest Jõgeva vallas Siimusti-Härjanurme tee 3. kilomeetril, kus sõiduauto Mazda 323 sõitis paremale teelt välja ja rullus katusele. Sõidukist aidati välja Jaanus (1967). TÜ Kliinikumi Traumapunkti toimetati nii Jaanus kui autos viibinud Ervin (1962). Selgitamisel on sõidukis viibinud isikute joove ja ka see, kumb neist oli avariihetkel roolis.

Vandaalitsemine

9. ja 10. mai öösel on Palamuse aleviku pargis lõhutud neli valgustit, üks neist koos postiga. Lõhkumisega tekitatud kahju suurus on 4500 krooni.

Juhiloata alaealine

14. mail kella 00.20 ajal teatati politseile, et Koerust Piibe maanteed mööda sõidab Tartu suunas BMW, mille juht on alkoholijoobes. Kell 00.27 pidas politseipatrull sõiduki Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 54. kilomeetril kinni. Auto roolis oli juhiloata 17-aastane tütarlaps.

Muud juhtumid

20. mail kell 8.20 sai politsei teate, et Jõgeva vallas Vaimastvere külas on lõhutud kasvuhoone.

Nädala ülevaade 14. ? 20. maini

Väljakutseid oli 66, jaoskonda toimetati kainenema 12 inimest.

Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 61, neist 6 joobes juhti.

Kokku registreeriti 79 väärtegu. Alustati 9 kriminaalmenetlust.

Möödunud nädalal viis liikluspolitsei läbi kaks politseioperatsiooni. Kahel korral “ALKOKONTROLL”, mille käigus kontrolliti 115 juhti ja avastati 23 rikkujat. Kokku registreeriti kuus liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus