Politseikroonika

Vargus

Ööl vastu 9. maid murti Jõgeval sisse Pargi tänaval asuvasse osaühingusse, kust varastati arvuti maksumusega 7270 krooni.

Liiklusõnnetused

10. mail kella 19.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Kasepää vallas Aovere-Kallaste-Omedu tee 53. kilomeetril, kus sõiduauto BMW, mida juhtis juhtimisõiguseta Reimo (1979), sõitis teelt välja vastu kivi. Liiklusõnnetuses sai Reimo raskelt vigastada, üliraskelt sai vigastada autos viibinud Raido (1979). Mõlemad mehed toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi, kus Raido suri saadud vigastustesse.

13. mail kell 9.20 sai politsei teate, et Põltsamaa vallas Lustivere külas Lustivere- Põltsamaa tee 1. kilomeetril sõitis sõiduautole Toyota Avensis tagant otsa sõiduauto Ford Mondeo, mille juht Margus (1971) oli alkoholijoobes.

13. mail kella 18.20 ajal juhtus liiklusõnnetus Saare vallas Ruskavere külas, kus abimootoriga jalgratast juhtinud alkoholijoobes Marek (1976) kukkus. Kiirabi toimetas mehe Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglasse.

Muud juhtumid

Ööl vastu 8. maid visati Jõgeva Gümnaasiumi aknasse prügikast, lõhuti Jõgeva linnas Kivi tänaval trepikoja uks ning Jõgeva noortekeskusel aknaid. Politsei on kolm kahtlustatavat isikut kindlaks teinud.

Ööl vastu 12. maid on ära lõhutud Põltsamaa linnas Pajusi maanteel sõiduauto Ford parempoolne küljepeegel ja tagumine parempoole tuleklaas. Kahju suurus on selgitamisel.

Alkoholijoobes alaealised

11. mail kell 23.35 ajal sai politsei teate, et Jõgeva vallas Siimustis sõidab ringi sõiduauto, mille juht on joobes. Kohale sõitnud politseipatrull kirjeldatud autot ei näinud, kuid tabas Siimustis alkoholijoobes 15 aastase noormehe, kes toimetati politseisse.

13. mail kell 20.55 sai politsei teate, et Saare vallas Voore külas asuvas korteris peavad alaealised pidu, mille käigus tarvitavad ka alkoholi. Hoiatus tehti 17-aastasele noormehele ning 14- ja 15- aastastele tüdrukutele.

13. mail kell 4 öösel teatati politseile, et Põltsamaa linnas Pajusi maanteel asuvas korteris on vali lärm, mis häirib öörahu. Hoiatus tehti kahele 15-aastasele ja ühele 16-aastasele noorukile.

Tänu teatajatele tabati joobes juhte

12. mail kell 11.50 teatas tähelepanelik kodanik, et Põltsamaa linnas Viljandi maanteel asuvas parklas seisab sõiduauto Ford Escort, mille juht on joobes. Politseipatrull pidas Põltsamaa – Võhma tee 1. kilomeetril kirjeldatud sõiduauto kinni ja tegi kindlaks, et selle roolis oli alkoholijoobes Margus (1962).

12. mail kell 16.25 teatati politseile, et Tabivere vallas Maarja-Magdaleena külas asuva kaupluse juures seisab sõiduauto ?iguli, mille juht võib olla alkoholijoobes. Politseipatrull jälgis nimetatud sõidukit ja pidas selle veidi hiljem kinni. Auto roolis oli alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Mailo (1965).

13.05.2007 kella 14 ajal teatas kodanik politseile, et Jõgeva linnas kultuurikeskuse poolt sõidab sõiduauto Opel Kadett, mille juht on joobes. Patrull pidas auto kinni, selle roolis olnud Vaino (1958) oli alkoholijoobes.

Nädala ülevaade 7. ? 13. maini

Väljakutseid oli 72, jaoskonda toimetati kainenema 29 inimest.
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 45, neist 10 joobes juhti.
Kokku registreeriti 93 väärtegu ja alustati kuus kriminaalmenetlust.
Nädala jooksul registreeris liikluspolitsei kuus liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kaks inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus