Politseikroonika

Vargused

Märtsist kuni 7. aprillini on Jõgeva linnas Tähe tänaval asuvast korterist varastatud raamatuid. Omanik hindab kahju suuruseks ligi 7000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 25. aprilli on Tabivere vallas Voldi külas varastatud viis mastivahet õhuliini. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel. 13. aprillil on Põltsamaa vallas Esku asulas sisse murtud alajaama, kus alajaama trafost on ära varastatud 210 kg vaske ja 350 liitrit trafoõli. 9. aprillil on Põltsamaa vallas Kamari külas varastatud viis mastivahet õhuliini juhet kogupikkusega 1000 m ja kaaluga 135 kg. Kõigi varguste ja lõhkumiste uurimiseks on politsei alustanud kriminaalmenetlust.

26. aprillil kella 8 kuni 16.30 on Jõgeva linnas Rohu tänaval asuva lasteasutuse territooriumilt varastatud rohelist värvi laste jalgratas Bmx Prevator hinnaga 2600 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 20.?26. aprillini on sisse murtud Põltsamaa vallas Umbusi külas asuvasse laudakompleksi, kust on metsaveokäru küljest lahti monteeritud ja ära viidud käru juhtpult ja viis rulli aiavõrku. Vargusega tekitatud kahju suurus on kokku 74 000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

28. aprillil kella 19 ajal sai politsei teate, et Palamuse vallas Kaiavere külas on sees käidud elumajas. Majas on asjad segi pööratud ning varastatud on dokumente ja sularaha. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 29. aprilli on Tabivere vallas Maarja-Magdaleena külas varastatud lukustamata ustega väikebussist Fiat teemantpuurpink ja lapse turvatool. Kadunud oli ka sõiduauto Volvo, mis mõne aja pärast leiti samast külast teise maja juurest. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel, politsei uurib juhtunu asjaolusid.

29. aprillil kella 15.00-17.00 on Jõgeva linnas Pargi tänaval asuva maja juurest varastatud lukustamata halli värvi meeste jalgratas.

1. mail kell 13.15 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Esku külas on garaa?i sisse murtud. Garaa?ist on varastatud kaks valuvelge koos kummidega. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on 3200 krooni.

29.?30. aprillini on sisse murtud Jõgeva vallas Painkülas asuvasse töökotta. Ära on varastatud traktorite varuosi, viis hüdrovoolikut, Metabo nurklihvija ja muid esemeid. Kokku tekitatud kahju suurus on 15 700 krooni.

29. aprillil kell 22.30 sai politsei teate, et Jõgeva vallas Painkülas on sisse murtud garaa?i, kust on ära varastatud mootorsaag Husqvarna, elektriline lööktrell Metabo ja muid esemeid. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on kokku 17 200 krooni.

Liiklusõnnetus

25. aprillil kella 15.45 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Väike-Kamari külas Pikknurme-Põltsamaa tee 17. kilomeetril, kus sõiduautole Nissan Sunny, mida juhtis Margus ( 1973), jooksis paremalt poolt sõiduteele ette 5-aastane poiss. Laps toimetati TÜ Kliinikumi haiglasse.

Tänu teatajale tabati joobes juht

24. aprillil kell 22.45 teatas politseile tähelepanelik kodanik, et Jõgeval Aia tänaval asuva kaupluse juurest hakkab liikuma sõiduauto Opel Vectra, mille juht on joobes. Politseipatrull pidas masina kinni ja tegi kindlaks, et selle roolis olnud mees (1964) oli alkoholijoobes.

28. aprilli õhtul sai politsei teate, et Põltsamaalt Jõgevale sõidab Opel Omega Caravan, mille juht võib olla joobes. Kell 22.15 pidas politseipatrull sõiduki kinni Jõgeva-Mustvee tee 1. kilomeetril, auto roolis oli juhiloata ja alkoholijoobes Janek (1975).

29. aprillil kell 15.20 teatas politseile kodanik, et Jõhvi-Tartu maanteelt Mustvee suunas sõidab sõiduauto VAZ, mille juht on ilmselgelt joobes. Politseipatrull pidas sõiduki kinni Mustvee linnas Tartu ja Narva maantee ristil. Auto roolis olnud Dimitri ( 1964) oli alkoholijoobes.

Muud juhtumid

Ööl vastu 20. aprilli on Jõgeva linnas Rohu tänaval läbi torgatud sõiduauto Ford Sierra kolm rehvi. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

28. aprillil kell 00.20 ajal teatati politseile, et Mustvee linnas Tartu tänaval asuval õppeasutusel on lõhutud kaks pakettakent. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks väärteomenetlust.

29. aprillil kell 2.45 sai politsei teate, et Jõgeval Suurel tänaval on lõhutud kontori aken.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus