Politseikroonika

Politsei leidis salakaupa

30. märtsil teostas politsei kohtu loal läbiotsimise Torma vallas Torma alevikus mitmes kohas ning kokku võeti ära 220 pakki Eesti maksumärgita sigarette ning 90 liitrit salaviina. Alkoholi ja tubakaseaduse nõuete rikkumise eest koostati väärteoprotokoll Vellole (1943).

Vargused
4. aprillil kell 11 tabati Põltsamaal Lossi tänaval “Rüütli” kaupluses pisivarguse toime pannud Svetlana ( 1948). Tabatule vormistati protokoll.4. aprillil teatati, et Jõgeva linnas Jaama tänaval asuvast sotsiaalmajast on kadunud vaip.

Ööl vastu 1. aprilli varastati Põltsamaa linnas Veski tänaval asuvalt juurdeehituselt elektrilisi tööriistu.

30. märtsi õhtul varastati Jõgeva linnas Tähe 8 suurmaja korterist mitmesuguseid esemeid. Kahju suurus on selgitamisel.

Varguses kahtlustatavad soovisid tellida politseist taksot

Ööl vastu 30. märtsi helistas politseisse mees ja palus politseil saata endale takso Jõgeva valda Laiusevälja külla. Korrapidaja selgitas, et politsei ei paku taksoteenust, kuid mees sellega ei leppinud ja helistas mitmeid kordi uuesti sama sooviga. Patrull läks Laiusevälja külla olukorda kontrollima, tõi seal olnud noore mehe ja naise linna ning kontrollis nende alkoholijoovet. Mõlemad olid kained ning läksid koju.

Järgmisel päeval teatas Laiusevälja küla maja elanik, et pärast ühte pidutsemist on majast varastatud raadio, kassetid ja adapter. Politsei kahtlustab nimetatud varguses sama paari, keda eelneval ööl kontrolliti. Mees ( 1977) ja naine ( 1973) tunnistasid oma teo üles.

Sissemurdmised
Ööl vastu 3. aprilli on lõhutud Põltsamaa vallas Adavere alevikus Kesk tänaval asuva garaazi uks ja ukse lukk. Garaazis sees ei ole käidud. 3. aprillil avastati, et Palamuse vallas Rahivere külas asuvasse maamajja ja kõrvalhoonetesse on sisse murtud ning toas olnud esemed laiali loobitud. Omanik selgitab, kas midagi on varastatud ning kui suur on tekitatud kahju. Ööl vastu 3. aprilli on Jõgeva linnas Turu tänaval asuva koguduse kauplusse sisse murtud ning seal segi paisatud riideesemed. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Liiklusõnnetused
31. märtsil kell 14.13 Põltsamaa vallas Mällikvere külas Põltsamaa-Pajusi-Luige maantee 2. kilomeetril sõitis VAZ 2105 tagant otsa sõiduautole Toyota Camry, mis omakorda paiskus külge sõidukile Opel Record. VAZ 2105 juhil Raivol (1959) olid alkoholi tarvitamise tunnused ning tema suhtes algatati väärteomenetlus. Inimesed avariis vigastada ei saanud.

2. aprillil kell 20.39 teatas Volkswagen Sharani juht, et Jõgeva maakonnas Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu maantee 139. kilomeetril jooksis tema autole ette põder. Inimesed viga ei saanud.

Liina Pissarev,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus