Politseikroonika

Avastati salasigarette ja -alkoholi

Jõgeva politsei avastas läbiotsimise käigus ühest talumajapidamisest salaalkoholi ja -sigarette.

Möödunud reedel pani politsei laekunud informatsiooni ja kogutud materjalide põhjal Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas asuvas talus toime läbiotsimise. Taluperemehe (1951) majapidamisest leiti kokku 38 liitrit salaalkoholi ja 788 pakki Eesti Vabariigi maksumärgistuseta sigarette More, North Star, Bond ja LM. Salaalkohol oli läbipaistvates sinise korgiga plastpudelites, pakendatud sahvris prügikottidesse. Politseinikud leidsid salasigarette elutoast kahest pappkastist ja sahvrist prügikotist.

“Möödunud aastal avastasime Põltsamaa piirkonnas kokku 9,5 liitrit salaalkoholi ja 387 pakki salasigarette. Ainuüksi seekordne tulemus ületab sigarettide koguselt möödunud aasta saagi. Kindlasti korraldab politsei sarnaseid operatsioone ka edaspidi. Inimestelt, kellel on informatsiooni ebaseadusliku alkoholi ja sigarettide kohta, ootab politsei teateid ja sellist teavet kontrollime alati kohe. Kogutud asitõendid ja piisav info aitavad käibelt likvideerida hulga illegaalselt hoitud kaupa,” rääkis Põltsamaa konstaablijaoskonna juhtivkonstaabel Üllar Sõmera.

Politsei alustas väärteomenetlust tubakaseaduse ja alkoholiseaduse paragrahvide järgi, mis käsitleb alkoholi ja tubakatoodete käitlemise korra rikkumist. Mõlema seaduse rikkumise eest näeb karistus ette rahatrahvi kuni 18 000 krooni.

Möödunud aastal avastas politsei Jõgeva maakonnas kokku 1035,5 liitrit salaalkoholi ja 1452 pakki EV maksumärgistuseta sigarette.

Jõgeva politsei ootab ka edaspidi kodanikelt vihjeid illegaalse tubaka ja alkoholi müügikohtadest. Info on oodatud politsei tasuta lühinumbril 110.

Vargused

Ajavahemikul 19. ? 22. märtsini on Saare vallas Ruskavere külas asuva metskonna laoplatsilt varastatud kuuse- ja kasepalke kokku 32 tm. Vargusega on omanikule tekitatud ligi 28 700 krooni kahju. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

21. märtsi õhtul varastati Põltsamaa vallas Esku külas asuva korteriühistu välisukse lukk väärtusega ligi 900 krooni.

Ajavahemikul 23. ? 26. märtsini on Jõgeva linnas Rohu tänaval asuva maja trepikojast varastatud punane lastejalgratas STAR.

Jaanuari lõpust kuni 26. märtsini on Jõgeva linnas Puiestee tänaval asuva maja trepikoja keldri üldkasutatavast ruumist varastatud punase ja hõbedase raamiga naiste jalgratas Shareda Eldorado. Tekitatud kahju on 4000 krooni.

Ajavahemikul 25. ? 27. märtsini on sisse murtud Põltsamaa linnas Ranna tänaval asuvasse majja, kust on varastatud mitmesugust kodutehnikat ja tööriistu 53 000 krooni väärtuses.

Liiklusõnnetus

27. märtsil kell 15.10 sai politsei teate, et Puurmani vallas Sadukülas sõidab ringi väikebuss Mercedes Benz, mille juht on joobes. Politseipatrulli kohale jõudes seisis buss maja ees. Selle roolis oli juhiloata ja alkoholijoobes Aire (1970). Eelnevalt oli buss sõitnud nurgaga ka vastu maja rõdu,  mistõttu auto sai tehnilisi vigastusi.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus