Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 16.-19. märtsini on Põltsamaa vallast Pikknurme külast Nukumäe-Kaavere tee äärest varastatud 35 tihumeetrit 7 meetri pikkusi kuusepalke. Vargusega on tekitatud varaline kahju 20 000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 19.-20. märtsini on sisse murtud Jõgeval Pargi tänaval asuva firma kontorisse. Varastatud on arvuti ja kuvar Samsung. Täpne kahju suurus on selgitamisel. Samas on lõhutud samas majas asuva teise firma kontori ukse lukk. Juhtunu uurimiseks on politsei alustanud kriminaalmenetlust.

2007. aasta veebruarist kuni märtsini on Palamuse vallas Nava külas asuvast riigimetsast ebaseaduslikult raiutud ja varastatud erinevaid puid kokku 5,6 tm ulatuses. Vargusega on tekitatud riigile varalist kahju 1900 krooni. Juhtunu uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

21. märtsil kell 15.20 peeti Jõgeval Aia tänaval asuvas kaupluses kinni 13- ja 14- aastased poisid, kes varastasid paki viinereid ja pudeli limonaadi. Kaup tagastati poele, noorukid toimetati politseijaoskonda.

Ööl vastu 23. märtsi on Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas asuva ühistu territooriumil lõhutud kolme ratastraktori T-150 voolikud ja varastatud on diislikütust. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel, juhtunu uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 23. märtsi on Jõgeva vallas Võduvere külas asuva farmi puhkeruumist varastatud kohvi, vorsti, saia ja 35-meetrine pikendusjuhe. Tekitatud kahju suurus on 400 krooni.

Ajavahemikul 24.- 25. märtsini on akna kaudu sisse murtud Jõgeva linnas Tähe tänava maja nr 14 asuvasse korterisse. Korterist on varastatud lauatelefon Siemens, arvutimonitor Samsung, plasmateler Philips, erinevat alkoholi ja ondatranahast pruuni värvi naistekasukas. Varguse ja akna lõhkumisega tekitatud kahju on üle 44 000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust. Inimestel, kes nägid maja juures kahtlast liikumist, palub politsei teatada sellest telefonil 776 8442 või 110.

25. märtsil kell 16.20 peeti Mustvee linnas asuvas Peipsi kaupluses kinni pisivaras. Gennadi (1968) varastas liitrilise pudeli õlut Disel hinnaga 18,40 krooni.

Liiklusõnnetus

25. märtsil kell 4.15 juhtus Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 150. kilomeetril Puurmani vallas liiklusõnnetus. Tallinna suunas liikunud sõiduautole Subaru, mida juhtis Marti (1964), sõitis vastutulev sõiduauto Ford Escort vastu esimest poritiiba, mille tagajärjel said sõidukid tehnilisi vigastusi. Sõiduauto Ford põgenes sündmuskohalt ja jättis auto umbes 500 m kaugusele maha. Juhi isik on kindlaks tehtud ja juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Tänu teatajale tabati joobes juht

22. märtsil kell 15.10 teatas politseile tähelepanelik kodanik, et Adaverest Põltsamaa poole sõidab Audi, mille juht on joobes. Kell 15.55 pidas politseipatrull sõiduki kinni ja tegi kindlaks, et roolis olnud Margus (1976) on alkoholijoobes.

25. märtsil kella 4.05 ajal teatati politseile, et Põltsamaal sõidab sõiduauto Volkswagen Golf, mille juht võib olla joobes. Politseipatrull pidas sõiduki kella 4.40 ajal Põltsamaa linnas Pajusi maanteel kinni ja tegi kindlaks, et roolis olnud Mario (1982) oli alkoholijoobes.

Joobes alaealised

23. märtsil kell 21.35 sai politsei teate, et Jõgeva vallas Siimustis asuvas korteris peavad alaealised pidu. Korteris oli kaks 1994. aastal sündinud tüdrukut, kes olid tarvitanud alkoholi. Lapsed anti üle vanematele.

23. märtsil kell 23.50 teatati politseile, et Jõgeva linnas Uuel tänaval asuvas korteris pidutsevad noored. Väärteoprotokoll koostati kolmele 17-aastasele ja ühele 14-aastasele noormehele.

Muud juhtumid

Ajavahemikul 9. ? 11. märtsini on lõhutud Palamuse vallas Palamuse alevikus asuva bussiootepaviljoni kolm pakettakent ning ka üks tänavavalgustuslatern. Lõhkumisega kokku tekitatud kahju on 3100 krooni.

19. märtsil kell 12.35 teatati politseile, et Jõgeva linnas Turu tänaval sõidab väikebuss, millel ei põle tuled ja väljanägemise järgi ei tohiks selline buss tänaval liigelda. Politseipatrull pidas järelkäruga kaubiku Mitsubishi kinni. Roolis olnud Jaanil (1948) puudus juhiluba ja sõiduk ei ole ka ARK-is arvel. Mees kõrvaldati sõiduki juhtimiselt.

Nädala ülevaade 19. ? 25. märtsini

Väljakutseid oli 66, jaoskonda toimetati kainenema 20 inimest.
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 109, neist 11 joobes juhti.
Kokku registreeriti 136 väärtegu.
Alustati 10 kriminaalmenetlust.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi kaks politseioperatsiooni: “TRAKSID PEALE” ja “ALKOKONTROLL”, mille käigus kontrolliti 168 juhti ja avastati 57 rikkujat. Registreeriti üks liiklusõnnetus, milles inimesed viga ei saanud.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus