Politseikroonika

Vargused

15. märtsil kella 11.35 ajal peeti Jõgeval Aia tänava Konsumis kinni pisivaras. Alkoholijoobes Kaspar (1988) varastas 0,5 liitrilise pudeli brändit Aramis. Pudel tagastati kauplusele, noormees toimetati kainenema.

15. märtsil kell 9 sai politsei teate, et Torma vallas Kõnnu külas asuvast karjäärist on varastatud ekskavaatorist 100 liitrit diislikütust. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 17. märtsi on sisse murtud Puurmani vallas Puurmani alevikus asuvasse töökotta. Ära on varastatud neli pitskruvi, ketaslõikur, keevitusvoolikud ja keevituspits. Tekitatud kahju suurus on kokku 10 600 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

17. märtsil kell 12 sai politsei teate, et Jõgeval Jõe tänaval asuvasse korterisse on akna kaudu sisse murtud ja varastatud digitaalne fotoaparaat Samsung.

17. märtsil kella 22.10 ajal sai politsei teate, et Põltsamaa linnas Ringtee tänaval on varastatud sõiduautol Mazda üks kojamees.

Liiklusõnnetus

17. märtsil kell 19.30 ajal juhtus Jõgeva vallas Kurista külas, Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 50. kilomeetril liiklusõnnetus. Sõiduautole Audi, mille roolis oli Hannes (1988), jooksis ootamatult ette metskits. Sõiduk kaotas juhitavuse, paiskus paremale poole põllule ja rullus üle katuse. Vigastada sai sõiduki juht ja autos viibinud 15-aastane tütarlaps.

Liiklusõnnetused joobes juhtide süül

14. märtsil kella 6 ajal hommikul juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Põltsamaa-Lustivere-Pudivere tee 6. kilomeetril. Sõiduauto Ford Mondeo, mida juhtis alkoholijoobes Margus (1971) kaotas juhitavuse ning sõitis sirgel teelõigul vasakule poole teelt välja vastu sauna seina. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

15. märtsil kell 3 öösel juhtus Põltsamaal Sepa tänaval liiklusõnnetus. Vastu elektriliini posti sõitis sõiduauto Mazda, mille roolis oli alkoholijoobes ja juhiloata 15-aastane tütarlaps. Õnnetuses keegi viga ei saanud.

Joobes juht

15. märtsil teatas tähelepanelik kodanik politseile, et Põltsamaa linnas rallib sõiduauto Volkswagen Passat, mille juht võib olla joobes. Kella 14 ajal pidas politseipatrull Kamari-Umbusi-Pikknurme tee 1. kilomeetril sõiduki kinni ja tegi kindlaks, et roolis olnud mees (1981) oli alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta.

Muud juhtumid

16. märtsil kell 14.30 teatati politseile, et Jõgeva linnas Kirsi tänaval asuva maja juures seisnud sõiduauto Ford Transit tagumine klaas on kiviga puruks löödud.

Nädala ülevaade 12. ? 18. märtsini

Väljakutseid oli 51, jaoskonda toimetati kainenema 12 inimest;
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 101, neist 5 joobes juhti.
Kokku registreeriti 116 väärtegu. Alustati 10 kriminaalmenetlust.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi 5 politseioperatsiooni: 2 korda “TRAKSID PEALE”, “SEBRA”, “ALKOKONTROLL” ja “KÕIK PUHUVAD”, mille käigus kontrolliti 443 juhti ja avastati 71 rikkujat. Registreeriti kolm liiklusõnnetust, kus sai vigastada kaks inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus