Politseikroonika

Vargused

2. veebruaril kella 10.05 ajal sai politsei teate, et Tabivere vallas Juula külas on sees käidud seal asuva maja kõrvalhoones, kust on varastatud elektrimootori mähis, mopeed Stella, kaks Riga pesumasina mootorit ja 20 meetrit elektrikaablit. Tekitatud kahju suurus on 10 650 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

3. – 4. veebruaril murti sisse Kasepää vallas Omedu külas asuvasse garaa?i, kust varastati paadimootori MARINER tagavaraosasid 27 000 krooni väärtuses.

Kehaline väärkohtlemine

31. jaanuaril kella 23.35 ajal teatati politseile, et Jõgeva vallas Kõola külas lõi naine (1963) ühise joomingu käigus noaga meest (1951). Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Muud juhtumid

4. veebruari öö jooksul on Põltsamaa vallas Lustivere külas asuva maja juurde pargitud sõiduautol ?iguli 2105 mõlki löödud parempoolne esimene ja tagumine uks ning lõhutud parempoolsed ilukilbid. Hommikul kella 10.15 ajal sai politsei teate, et ära on lõhutud ka Lustivere kultuurimaja 10 aknaruutu. Esialgsetel andmetel hoones sees käidud ei ole. Lõhkumistega tekitatud kahjude suurused on selgitamisel.

Tänu tähelepanelikule kodanikule tabati joobes juht

3. veebruaril kell 20.40 teatas politseile tähelepanelik kodanik, et Jõgeva linnas Aia tänaval asuva Pae kaupluse juures seisab Jeep, mille juht võib olla joobes. Politseipatrull pidas sõiduki Aia tänaval kinni ja tegi kindlaks, et selle roolis oli alkoholijoobes Hardi (1967). Mees kõrvaldati sõiduki juhtimiselt.

4. veebruaril kella 14.40 ajal sai politseipatrull teate, et Torma vallas Kõnnu külas asuva kaupluse juures on kohaliku konstaabli poolt kinni peetud sõiduauto Honda Civic, mille juht Jüri (1955) on alkoholijoobes. Sündmuskohal selgus, et juht ei olnud võimeline alkomeetrisse puhuma. Patrull toimetas mehe joobeastme kindlaksmääramiseks arstlikku ekspertiisi, kus tal tuvastati raske joove ning seejärel toimetati mees Jõgeva politseijaoskonda kainenema.

Politsei tabas varga teolt

5. veebruari öösel kell 2.10 pidas politseipatrull Jõgeva linnas Aia tänaval kinni alkoholijoobes Janeki (1985), kes lükkas käe kõrval mootorratast KMZ. Ühtegi dokumenti mehel mootorratta kohta esitada ei olnud. Mootorratas toimetati Jõgeva politseijaoskonda asjaolude selgumiseni hoiule, Janek aga kainenema. Kella 4.30 ajal avastas patrull rutiinse kontrolli käigus, et Jõgeval Piiri tänaval asuva garaa?i uks on lahti murtud ning garaa?i omanikuga ühendust võttes selgus, et garaa?ist on varastatud politseis hoiul olev mootorratas. Janek on kinni peetud ja tema suhtes alustas politsei kriminaalmenetlust.

Nädala ülevaade 29. jaanuari st kuni 4. veebruarini

Väljakutseid oli 45, jaoskonda toimetati kainenema 17 inimest.
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 44, neist 5 joobes juhti.
Kokku registreeriti 62 väärtegu ja alustati 8 kriminaalmenetlust.
Nädala jooksul registreeriti üks liiklusõnnetus, kus inimesed kannatada ei saanud.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus