Politseikroonika

Vargused

19. jaanuaril kella 15.30 ajal peeti Jõgeval Aia tänaval asuvas Konsumi kaupluses kinni 14-aastane noormees, kes varastas kolm 0,5-liitrist siidrit Kiss, kaks 0,5-l Gini ja ühe siidri Fizz. Varastatud kauba väärtus oli kokku 81,20 krooni.

20. jaanuaril kella 11.45 ajal teatati politseile, et Palamuse vallas Raadivere külas on sisse murtud seal asuva talu garaa?i, kust on varastatud sõiduauto Audi 80 bensiinipaak ja parempoolne esilatern koos suunatulega. Lõhutud on vasakpoolse esitule klaas ja armatuuris olevad kõlarikatted.

Liiklusõnnetused

17. jaanuaril kella 16.40 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Kalme külas, kus sõiduauto VAZ 2106, mida juhtis Martin (1932), sõitis ette peateel liikunud sõiduautole Nissan Terrano, mille roolis oli Jüri (1951). Liiklusõnnetuses sai vigastada Martin, kes toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi traumapunkti. Pärast esmaabi andmist lubati ta kodusele ravile.

20. jaanuaril kella 6 ajal teatati politseile, et Põltsamaa linnas Pajusi maantee ringteel sõitis sõiduauto Volkswagen Golf üle ringtee serva haljasala keskele, kus üleval olnud reklaamplakatid sõideti maha. Politseile on sõiduki juht teada.

Joobes juht

19. jaanuaril kell 11.55 pidas politseipatrull Põltsamaa vallas Kuningamäe külas Põltsamaa-Võhma maantee 1. kilomeetril kinni sõiduauto VAZ, mida juhtis alkoholijoobes Heiki (1957). Lisaks sellele ei olnud juhil esitamiseks juhiluba, puudus volitus ja liikluskindlustuse poliis. Mees kõrvaldati roolist.

Alkoholijoobes alaealised

19. jaanuaril kell 23.35 sai politsei teate, et Puurmani vallas Puurmani alevikus asuva bussijaama juures on joobes alaealised. Politseipatrulli saabudes olid noored ära läinud, kuid bussijaama juures oli prügikast ümber aetud ja post koos bussiinfoga maast välja kangutatud. Mõni hetk hiljem pidas politsei kinni läheduses sõitnud auto, milles alkoholi tarvitanud 16-aastane neiu. Talle koostati protokoll ja toimetati koju.

20. jaanuaril kell 00.40 sai politsei teate, et Põltsamaa linnas Kuperjanovi tänaval asuvas ööklubis on alaealised alkoholijoobes. Protokoll koostati 14-aastasele noorukile.

20. jaanuaril kell 1 öösel teatati politseile, et Jõgeva vallas Jõgeva alevikus asuvas saunas on alaealiste pidu, kus lärmatakse. Politseisse toimetati alkoholi tarvitanud 13-aastane, kaks 15-aastast ja kolm 16-aastast tüdrukut ning 16-aastane noormees. Veidi varem toimetati jaoskonda samalt peolt lahkunud 16-aastane noormees. Noortele koostati väärteoprotokollid, 13-aastase neiuga tegeleb edasi noorsoopolitsei.

21. jaanuaril kella 00.20 ajal teatati politseile, et Jõgeva vallas Vaimastveres asuva maja ühes korteris on kõva lärm. Politseipatrull koostas protokolli kolmele alaealisele noorukile, kellest üks oli 15-aastane ja kaks 16-aastast.

Nädala ülevaade 15. ? 21. jaanuarini

Väljakutseid oli 53, jaoskonda toimetati kainenema 8 inimest;
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 47, neist 8 joobes juhti.
Kokku registreeriti 69 väärtegu, alustati 7 kriminaalmenetlust.
Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi neli politseioperatsiooni: 2 korda “ELEVANT”, “KÕIK PUHUVAD” ja “ALKOKONTROLL”, millede käigus kontrolliti 130 sõidukijuhti ja avastati 32 rikkujat.
Nädala jooksul registreeriti 5 liiklusõnnetust, milledes sai vigastada 3 inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus