Politseikroonika

Vargused

25. märtsil kell 9.30 tabati Jõgeva linnas Säästumarketis Tatjana ( 1960), kes võttis kaubakastist kaks paari varvassokke, eemaldas neilt hinnalipiku ja peitis sokid kilekotti. Naine peeti kinni ning kaup tagastati poele. Tatjana suhtes algatati väärteomenetlus.

26. märtsil kell 19 tabati Jõgeva linnas Säästumarketis pisivarguselt Andres (1956). Mees on varem varguse eest väärteo korras karistatud ning seetõttu algatati kriminaalmenetlus karistusseadustiku korduva varguse paragrahvi alusel.

Ööl vastu 26. märtsi murti Jõgeva linnas Suurel tänaval asuva komisjoni- ja majapidamistarvete kaupluse uks maha ning tungiti kauplusesse. Poest varastati majapidamistarbeid ja 217 krooni sularaha. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ajavahemikul 19.-23. märtsini varastati Mustvee linnas asuvast ettevõttele kuuluvast garaa˛iboksist vaskjuhet ja kaablit. Vargusega tekitati kahju 13 590 krooni.
20. märtsil teatati, et Jõgeva linnas Rohu tänava maja keldrist on varastatud soome kelk. Vargal oli keldrisse vaba juurdepääs. Kahju 1000 krooni.

Ajavahemikul 19.- 26. märts on Põltsamaa vallast Esku küla maja keldrist varastatud kaks valuvelge. Kahju 900 krooni.

Leiti mehe surnukeha

28. märtsil kell 11.10 leiti Palamuse vallas Eerikvere küla maja köögi põrandalt Karl-Augusti (1927) surnukeha, millel tuvastati välisel vaatlusel kerged vigastused. Elamu üks aken oli avatud ja toast oli kadunud televiisor. Hoovil asuva kuuri ukse lukk oli lõhutud. Kas majast ja kõrvalhoonest midagi veel kadunud on, selgitatakse. Mehe surma põhjus selgub kohtuarstlikus ekspertiisis.

Muud sündmused

23. märtsil teatati, et Adavere alevikus on lõhutud suvemaja uks ja aken. Majast midagi varastatud ei ole. 28. märtsil kell 1.15 teatas valvas kodanik, et Jõgeva linnas Pargi tänavalt turu suunas liigub jalgrattaga meesterahvas, kellel on suured kilekotid kaasas. Patrull oli eelnevalt juba sama kirjeldusega meesterahvast kontrollinud ja tuvastanud, et kilekottides oli prügikastidest korjatud kraam.

26. märtsil kella 22.45 ajal teatas Lõuna-Eesti Häirekeskuse dispet?er, et Mustvee linnas Tähe tänaval asuva baari ees toimub kaklus. Patrull sõitis sündmuskohale, kus olid kaks kannatanut. Meeste jutu järgi olid neile kallale tunginud võõrad isikud.

Koerad ründasid möödujaid

21. märtsil kell 15.30 teatas kodanik, et Pauastvere külas ründas ja hammustas teda koer. Alustati väärteomenetlust.

24. märtsil kell 10.30 teatati, et Pajusi vallas Vägari külas ründas kaukaasia lambakoer väiksemat koera, tekitades talle vigastusi. Algatati väärteomenetlus.

27. märtsil kell 19.30 teatas helistaja, et teda ründas Põltsamaal Metsa tänaval koer. Patrull selgitas välja koera omaniku ning edastas info menetlejale.

Liiklusõnnetused

25. märtsil kell 20.10 teatati, et Adavere alevikus riivas Ford Orion kergelt jalakäijat. Tüdruk (1990) viga ei saanud ning juhtum lahenes kohapeal. Fordi juhile koostati kiirmenetluse otsus juhiloata sõitmise eest.

26. märtsil kell 17.30 teatati, et Jõgeva linnas Kaubahalli parklas tagurdas ˇiguli külge sõiduautole Toyota Avensis. Osapooled said omavahel kokkuleppele ning pöördusid kindlustusse.

Liina Pissarev,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus