Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 5.-6. jaanuarini on varastatud Põltsamaa linnas asuva firma parklast mopeed Kevai Fookus. Kahju suurus on ligi 17 000 krooni.

5. jaanuari õhtupoolikul varastati Jõgeva vallas Kuremaa ujula riietusruumi kapist rahakott koos 600 krooni sularaha ja dokumentidega.

Liiklusõnnetus

3. jaanuaril kella 15.45 ajal sai politsei teate liiklusõnnetusest Kasepää vallas Jõhvi-Tartu maantee 81. kilomeetril. Vasakpöörde sooritamisel ei lasknud haagisega traktor läbi möödasõidul olnud sõiduautot Honda Shuttle. Seetõttu sõitis auto haagisele tagant sisse ja edasi teelt välja kraavi. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Traktorit juhtinud Väinol (1957) ei olnud juhtimisõigust, samuti puudusid traktoril vajalikud dokumendid ja see ei olnud tehniliselt korras.

Juhtum loomadega

Ööl vastu 6. jaanuari on Puurmani vallas Tõrve külas asuva talu territooriumil olevates puurides murtud maha 22 kodujänest. Kahju suuruseks hindab omanik 10 000 krooni, juhtunu uurimiseks on alustatud väärteomenetlus.

Vandaalitsemine

4. jaanuaril kella 3.35 ajal sai politsei teate, et Mustvee linnas Pihkva tänaval asuva II maailmasõjas langenute mälestusmärgi “Leinava Neitsi” kuju juures on lõhutud üks rist ja loobitud laiali lilled. Juhtunu asjaolud on selgitamisel, politsei alustas kriminaalmenetlust.

Kehaline väärkohtlemine

1. jaanuaril kella 1 paiku öösel tungisid kaks noormeest Jõgeva linnas Piiri pargis kallale 17-aastasele noormehele, tõmbasid ta pikali ja peksid näkku. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

4. jaanuaril kella 22.35 ajal teatati politseile, et Torma vallas Tõikvere külas asuvas korteris lõi alkoholijoobes Marina (1984) noaga Pjotrile (1982) rinda. Naine toimetati kainenema, kannatanu TÜK Maarjamõisa haiglasse ravile.

Muud juhtumid

Ajavahemikul 29. detsembrist kuni 1. jaanuarini lõhuti Jõgeva linnas Aia tänaval asuva korteri elutoa akna topeltklaasid. Lõhkumisega tekitatud kahju on 1000 krooni.

Joobes alaealised

6. jaanuaril kella 13.30 ajal sai politsei teate, et Jõgeva bussipeatuses olevate kioskite juures on kolm alaealist alkoholijoobes. Politseisse toimetati 14-aastane noormees, kes jäeti kainenema, ja 17-aastane noormees, kellele koostati protokoll. Kolmandat noorukit tabada ei õnnestunud.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus