Politseikroonika

Vargused

7. detsembril avastati, et Torma vallas Oti külas asuva firma territooriumilt on varastatud ca 10 tm tee äärde ladustatud 3 meetri pikkusi küttepuid  väärtusega 4000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 24. novembrist kuni 8. detsembrini on sisse murtud Puurmani vallas Tõrve külas asuvasse tallu. Esialgsetel andmetel on varastatud raadio ja kirves. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Ööl vastu 8. detsembrit on sisse murtud Jõgeva vallas Kurista külas asuva firma kohvikusse. Kohvikust on varastatud mahla, mineraalvett, limonaadi, WC valgusteid, saalivalgusteid, tikksaag, elektrikaabli rull ja elektripirne. Täpne kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

11. detsembril kella 02.10 ajal teatati politseile, et on lõhutud Jõgeval Tallinna maanteel asuva ehituskaupluse aknaklaas ja poodi on sisse murtud. Kauplusest on varastatud mitmesuguseid tööriistu, täpne kahju suurus on selgitamisel.

Liiklusõnnetused

10. detsembril kella 01.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Tallinna ? Tartu ? Luhamaa maantee 151. kilomeetril. Sõiduauto BMW, mida juhtis 15-aastane neiu, sõitis vastu teepiiret ja paiskus külili. Sõiduki juht ja kaassõitja Krista (1987) toimetati TÜ Kliinikumi, kust nad peale esmaabi andmist lubati kodusele ravile. Liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel. Politsei alustab juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust auto omavolilise kasutamise pärast.

10. detsembril kella 16.20 ajal teatati politseile liiklusõnnetusest Kasepää vallas Jõhvi ? Tartu maantee 81. kilomeetril. Tartu poolt Jõhvi suunas liikunud sõiduauto Hyndai Accent kaotas juhitavuse ja sõitis vasakule teelt välja ja rullus katusele. Nii sõiduki juht Andrei (1978) kui kaasreisijad Anton (1987), Renata (1970), Evgeniya (1988) ja Ilona (1978) toimetati TÜ Kliinikumi traumapunkti, kust nad lubati peale esmaabi andmist kodusele ravile. Liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel.

Vandaalitsemine

Ööl vastu 7. detsembrit vandaalitseti Torma alevikus asuva lasteaia taraga piiratud territooriumil. Maha oli loobitud suitsukonisid, pudeleid ning muud prahti, ära olid painutatud kiigekonksud ja lõhutud laste pink. Politseile on kahtlusalused isikud teada, juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

7. detsembri öösel kella 2 paiku sai politsei turvafirma töötajatelt teate, et Jõgeva alevikus asuva kaupluse laoruumi aken on katki visatud. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Hukkunuga tulekahju

8. detsembril kell 3.45 teatas politseile Lõuna-Eesti Häirekeskus, et Saare vallas Kääpa külas asuva põlenud elumaja korteri kustutustööde käigus leiti Milvi (1944) surnukeha. Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel.

Tänu kodanikele tabati joobes juhid

9. detsembril kell 12.05 sai politsei teate, et Põltsamaa vallas asuva bensiinitankla juures tuuritab sõiduauto Jeep Cherokee, mille juht on nähtavate joobetunnustega. Politseipatrull peatas nimetatud sõiduki Põltsamaal Jõgeva maanteel ning tegi kindlaks, et auto roolis oli alkoholijoobes Mario (1982).

10. detsembril kella 20.50 ajal teatati politseile, et Tartu – Jõgeva – Aravete maanteel Jõgeva vallas liigub Vaimastverest Jõgeva poole sõiduauto Ford Sierra, mille juht võib olla joobes. Politseipatrull pidas kirjeldatud sõiduki kinni Tartu – Jõgeva – Aravete maantee 44. kilomeetril, kui auto oli teel Tartu poole. Sõidukit juhtinud Heino (1952) oli alkoholijoobes ning ta kõrvaldati juhtimiselt.

Politseikoer leidis metsa eksinud naise

7. detsembri õhtul kella 16.45 ajal sai politsei teate, et Pala vallas Assikvere külas läks tund aega tagasi kodust välja Aino (1919), kes polnud tagasi tulnud. Kell 17 asusid naist otsima valla konstaabel, abipolitseinikud, piirivalvurid ja kolm koera koos koerajuhtidega, lisaks neile pereliikmed. Naise leidis kodu lähedal asuvast metsast ligi 4 tundi hiljem üles politseikoer. Naine arstiabi ei vajanud, kurtis vaid väsimuse üle.

Leitud jalgrattad

Septembri lõpus-oktoobri alguses on varastatud Jõgeva linnas 4 jalgratast, 1. detsembril varastati Jõgeva vallas Keraamikast üks jalgratas ja 3. detsembril Siimustist veel üks jalgratas. Jalgrattad on hoiul Jõgeva politseijaoskonnas. Politseile on jalgrattavargad teada, kuid seni on teadmata omanikud. Politsei palub inimestel, kellel rattad on kadunud, ühendust võtta telefonil 53 41 95 75 või 110.

4. ? 10. detsembri nädala ülevaade:

Väljakutseid oli 70, jaoskonda toimetati kainenema 30 inimest.
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 25, neist 6 joobes juhti.
Kokku registreeriti 55 väärtegu.
Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi kaks politseioperatsiooni: “SEBRA” ja “ALKOKONTROLL”, mille käigus kontrolliti 41 sõidukijuhti ja avastati 17 rikkujat. Nädala jooksul registreeriti 2 liiklusõnnetust, milledes sai vigastada 7 inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus