Politseikroonika

Politsei hoiatab petturite eest
Jõgeva politsei poole on pöördunud mitu pettuse ohvriks langenud inimest. Petuskeem saab alguse sellest, et kodanik kuulutab lehes või helistab ise müügikuulutuse peale ning soovib osta mõnda kaupa. Seejärel jõutakse väidetava müüjaga kokkuleppele, et viimane toob kauba Jõgevale. Kui ostja ootab kokkulepitud kohas müüjat, teatatakse talle telefonitsi, et transpordiga on tee peal probleeme. Näiteks väidab müüja, et sõiduki kumm läks katki ning selle parandamiseks on vaja 200-400 krooni. Müüja seletab, et ta organiseeriks selle raha ise, kuid tema mobiiltelefoni kõneaeg on peaaegu otsas. Seejärel palutakse inimesel osta 200-kroonine kõnekaart, mille summa lubatakse müügihinnast hiljem maha võtta, ning teatada väidetavale müüjale selle kood. Peale koodi teadasaamist «müüja» enam ühendust ei võta ning lülitab telefoni välja või ei võta konkreetse ostja numbrilt tulevaid kõnesid vastu. Kui mõne aja pärast helistada teiselt numbrilt, siis ei teata lubatud tehingust midagi.
Politsei soovitab selliste tehingute pakkujatele ja üldse võõrastele inimestele mitte teatada kõnekaardi numbrit, sellega kaotate vaid oma raha.

Salakauba müüjale määrati trahv
Politsei tuvastas, et Tatjana (1949) tegeles maksumärgita sigarettide ja käitlemiseks mittelubatud alkoholi müümisega. 11. veebruaril teostati kohtu loal läbiotsimine Pajusi vallas Vägari küla majas, kust leiti 15 liitrit plastpudelites salaalkoholi ning 44 pakki Eesti maksumärgita sigarette Prima Novo. 22. märtsil määrati Tatjanale alkoholiseaduse ja tubakaseaduse rikkumise eest rahatrahv kokku 9300 krooni. Oma sõnade kohaselt kauples naine salakaubaga poolteist aastat ja lubas politseile, et enam nii ei tee.

Vargused
Ajavahemikul jaanuari lõpust kuni 22. märtsini on Pajusi vallas Kose külas ühelt kinnistult ebaseaduslikult metsa raiutud. Täpne kogus ja tekitatud kahju on selgitamisel.
18. märtsil kell 11.30 tabati Jõgeval Keskuse poes pisivaras. Lidiale (1955) koostati väärteoprotokoll.
18. märtsi lõunasel ajal tabati Jõgeva linnas Piiri poes pisivaras. Aleksandr (1961) oli alkoholijoobes ning toimetati kõigepealt kainenema. Kuna tema puhul oli tegemist korduva vargusega, algatati kriminaalmenetlus varguse paragrahvi alusel.

Muud sündmused
21. märtsi öösel on lõhutud Jõgeva linnas Pargi tänaval seisnud Audi 100 parempoolne esisuunatuli.
23. märtsil teatati, et Põltsamaa vallas Adavere alevikus on lõhutud suvemaja verandauks ja maja aken. Majast midagi varastatud ei ole.
23. märtsil kell 16.30 teatati, et Põltsamaa-Lustivere maanteel Võhmanõmme külas istub sõiduteel alkoholijoobes mees ja joob pudelist viina. Patrull toimetas Antsu (1949) kainenema.

Liiklus
Nädala jooksul korraldas politsei maakonnas reide liikluseeskirja rikkujate ja joobes juhtide tabamiseks.
Tabati 11 joobes juhti, neist nädalavahetusel kuus. Üle 21 km/h võrra kiiruse ületanuid tabati nädala jooksul 16, neist nädalavahetusel kuus.

Liina Pissarev,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus