Politseikroonika

Vargused

23. novembril kella 9.45 ja 11.30 vahel varastasid Andrei (1978) ja Konstantin (1980) Mustvee linnas Tartu tänaval asuvast neljast kauplusest kuus tahvlit Fazeri Jõulu?okolaadi, kaks energiajooki Burn, ühe Tupla ?okolaadi, akulaadija Bosch ja habemeajamisaparaadi Philips. Vargustega tekitatud kahju suurus oli kokku ligi 1900 krooni. Politsei pidas mehed saabunud vihjete ja isikukirjelduste peale kinni ning varastatud asjad saadi kätte. Mõlemat meest on ka varem varguste eest karistatud, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

24. novembril kell 17.30 teatati politseile, et Jõgeval Aia tänaval asuvas Konsumi kaupluses tabati pisivaras. 16-aastane noormees läbis kaupluse kassa, maksmata ligi 32-kroonise grillitud kanakoiva eest.  

Ajavahemikul 13. ? 26. novembrini on Tabivere vallas Kõrenduse külas asuva talu hoovist varastatud rohelist värvi külgkorviga mootorratas I?. Kahju suuruseks hindab omanik 10 000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

25. novembril kella 16.30 ajal teatati politseile, et Kasepää vallas Metsaküla külas varastati ligi tonn vanarauda, millega tekitati omanikule kahju 2000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 22. ? 24. novembrini on Põltsamaa vallas Annikvere külas sisse murtud seal asuva talu garaa?i, kõrvalhoonesse ja elumajja. Varastatud on  motoblokk, murutrimmer Partner, elektriline keevitusagregaat, kombineeritud puidutööpink ja muid  tööriistu. Esialgseks kahju suuruseks hindab omanik 35 000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 24. novembrit varastati Põltsamaa vallas Annikvere külas asuva talu lukustamata ustega garaa?ist ja kõrvalhoonest akulaadija Start ja metallilõikur. Kahju suurus on kokku 2200 krooni.

Kehaline väärkohtlemine

21. novembril lõi Palamuse vallas Palamuse alevikus asuvas koolis 16-aastane noormees sama vanale poisile rusikaga selga. Päev hiljem lükkas sama nooruk 17-aastase noormehe pikali. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vandaalitsemine

Ööl vastu 26. novembrit on Põltsamaa vallas Esku külas kriimustatud sõiduauto Honda kapotti ja tühjaks on lastud auto tagumine kumm.

Liiklusõnnetus

24. novembril kella 6.10 ajal teatati politseile, et Põltsamaa vallas Väike-Kamari külas sõitis sõiduauto Ford Sierra maha liiklusmärgi. Sõiduk lahkus sündmuskohalt.

Joobes juhid

26. novembril kella 12.10 ajal sai politsei tähelepanelikult kodanikult teate, et Ellakverest sõidab Jõgeva suunas sõiduauto Opel Vectra, mille juht on joobes. Politseipatrull pidas sõiduki Jõgeva alevikus kinni ja tegi kindlaks, et selle juht Aimar (1962) oli alkoholijoobes.

26. novembril kell 18.10 teatati politseile, et Palamuse vallas Kaarepere bussipeatuse juurest hakkas Jõgeva suunas liikuma sõiduauto Mitsubishi, mille roolis on joobes juht. Teataja sõnul, kes autole järgnes, oli sõiduki kiirus 140 km/h. Sõiduk peeti kinni Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 48. kilomeetril. Juht Veiko (1982) oli alkoholijoobes.

 Muud juhtumid

23. novembril kell 10.15 teatati politseile, et Põltsamaa linnas Lossi tänaval on lõhutud ühe maja aken. Kahju suurus on selgitamisel.

Nädala ülevaade 20. ? 26. novembrini

Väljakutseid oli 43, jaoskonda toimetati kainenema 11 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 24, neist 8 oli joobes juhid. Kokku registreeriti 36 väärtegu.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi kaks politseioperatsiooni: “ELEVANT” ja “TRAKSID PEALE”, mille käigus kontrolliti 47 sõidukijuhti ja avastati 8 rikkujat, tabati üks joobes juht. Nädala jooksul registreeriti kaks liiklusõnnetust, milles inimesed kannatada ei saanud.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus