Politseikroonika

Vargused

26. oktoobril kella 3.20 ajal teatati politseile sissemurdmisest Jõgeval Suurel tänaval asuvasse ettevõttesse. Majas on lahti murtud seif ning varastatud selles olnud sularaha. Kui suur kahjusumma täpselt oli, on veel selgitamisel.

Septembrikuu jooksul on Mustvees Kivi tänava eramu keldrist varastatud sepaalasi ja elektrimootor. Kahju suurus on kokku 4500 krooni.

Ööl vastu 27. oktoobrit murti sisse Palamuse vallas Luua külas asuvasse soojakusse, kust varastati ühele firmale kuulunud elektrilisi- ja mehhaanilisi tööriistu ning muid esemeid. Esialgsel hinnangul on firmale tekitatud varaline kahju 100 000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

27. oktoobril kella 6 ja 15 vahel varastati Jõgeval Rohu tänaval asuva lasteaia seina äärest punast värvi käikudeta naiste jalgratas MINERVA CITI. Tekitatud kahju suurus on 2400 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

25. oktoobril kella 19.50 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaal Silla ja Lossi tänava ristmikul, kus Volkswagen Passat, mille roolis oli Tarmo (1986), sõitis kõrvalteelt ette peateel liikunud Audile. Kokkupõrke tagajärjel sai viga Audi kõrvalistmel olnud Monika (1987). Noor naine toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi traumapunkti, kus talle anti esmaabi ning lubati seejärel koju paranema.

25. oktoobril kella 18.50 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Mällikvere külas Põltsamaa – Pajusi – Luige maantee 1. kilomeetril. Sõiduauto Opel Calibra juht ei märganud pimedas üle tee kõndinud lehmakarja ning sõitis ühele lehmale otsa. Kokkupõrkes inimesed viga ei saanud, ka loom lahkus ise sündmuskohalt. Juhtunu täpsed asjaolud on selgitamisel.

27. oktoobril kella 15.05 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Painkülas, Tartu-Jõgeva Aravete maantee 43. kilomeetril. Tartu poolt sõitnud sõiduauto Nissan, mida juhtis Marju (1979), kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva järelhaagisega väikebussiga Volkswagen Transporter, mida juhtis Andrei (1972). Õnnetuse tagajärjel hukkus sündmuskohal Marju, bussis reisijad viga ei saanud.

Kehaline väärkohtlemine

28. oktoobril kella 4 ajal peksid kolm noorukit Jõgeva linnas Tallinna maanteel asuva puhkemaja juures noormeest (1988), kellele tekitati kehavigastusi. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Looma väärkohtlemine

29. oktoobril kella 20 ajal leidsid kaks tüdrukut ja noormees Põltsamaa linnast Sauna sillalt kilekoti, milles oli neli elusat koerakutsikat, kellel polnud veel silmi peas. Noored toimetasid abitud loomad ühte majja ja turgutasid neid sooja piimaga. Politsei palub inimestel, kes nägid kahtlast toimetamist sillal või teavad, kes võis loomadega selliselt käituda, anda sellest teada telefonidel 775 1238 või 110.

Muud juhtumid

Ööl vastu 28. oktoobrit visati katki Jõgeval Rohu tänaval asuva maja trepikoja ukseklaas.

29. oktoobril kell 00.25 sai politsei teate, et Põltsamaal Lossi tänaval on kiviga katki visatud sõiduauto VAZ parempoolne tagumine küljeakna klaas. Kahju suurus on selgitamisel.

Nädala ülevaade 23. ? 29. oktoobrini

Väljakutseid oli 38, jaoskonda toimetati kainenema 10 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 16, joobes juhte tabati 6. Kokku registreeriti 20 väärtegu.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi ühe politseioperatsiooni “TÖÖ JA PUHKEAEG”, millede käigus kontrolliti 10 sõidukijuhti ja avastati 1 rikkuja. Nädala jooksul registreeriti 4 liiklusõnnetust, milledes hukkus 1 ja sai viga 1 inimene.

 Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus