Politseikroonika

Vargused

23. septembril varastas Margus (1982) Puurmani vallas Puurmani alevikus Ülejõe tänaval asuva maja korterist mobiiltelefoni. Telefoni väärtuseks on 2970 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 1. oktoobrit on Saare vallas Vassevere külas varastatud ühe maja hoovist tumepunane naiste jalgratas “Minerva City”. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vandaalitsemine

1. oktoobril kella 01.45 paiku visati Palamuse vallas Pikkjärve külas katki ühe maja korteri aken. Tekitatud kahju suurus on 400 krooni.

Kehaline väärkohtlemine

29. septembril kella 23.30 ajal lõi Põltsamaa linnas Tamme tänaval Toomas (1972) Merlele (1971) vastu pead. Naine sai viga, kiirabitöötaja vaatas ta üle. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetus

28. septembril kella 20.45 paiku juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas, Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 137. kilomeetril. Kaubik Ford Transit, mida juhtis Aivar (1964) alustas möödasõitu ees liikuvast haagisega veoautost Merzedes-Bens. Kaubiku juht ei veendunud manöövri ohutuses ja kui ta märkas vastassuunas lähenevat autot, üritas reastuda tagasi oma sõiduritta. See tal ei õnnestunud ja kaubik sõitis vastu veoautot. Saadud löögist paiskus Ford kraavi ja rullus üle katuse. Liiklusõnnetuse tagajärjel sai vigastada Ford Transiti reisija Liina (1983), kellele kiirabi andis kohapeal esmaabi. Esialgsetel andmetel oli Fordi juhil turvavöö kinnitatud, reisijal aga kinnitamata, esirehvide turvisemuster ei vastanud liikluseeskirjade nõuetele.

Nädala ülevaade 18.?24. Septembrini

Väljakutseid oli 41, jaoskonda toimetati kainenema 9 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 45, joobes juhte tabati 4. Kokku registreeriti 62 väärtegu.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi kolm politseioperatsiooni: “SEBRA”, “OLE NÄHTAV” ja “ALKOKONTROLL”, millede käigus kontrolliti 53 sõidukijuhti ja avastati 9 rikkujat. Nädala jooksul registreeriti 2 liiklusõnnetust, milledes sai vigastada 5 inimest.

Tapjaõdede karistus jõustus

Jõgeva maakohus saatis pikaks ajaks vangi õed, kes tapsid mullu kevadel paarisaja krooni saamiseks sajakonna käärihoobiga liikumisvõimetu mehe.

Kohus karistas mõrva eest Olga-Kadri Mi?kod (25) 13 aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega ning tema vanemat õde Kristina Arhipovat (28) mõrvale kaasaaitamise eest kaheksa-aastase vangistusega.

Maakohtus õdedele määratud karistused jäid jõusse ka Tartu ringkonnakohtus ning otsus jõustus 20. septembril, ütles BNS-ile maakohtu sekretär.

Lõuna ringkonnaprokuröri Anneli Hinto sõnul said julma veretööni viinud sündmused alguse mullu 9. mail Jõgevamaal Tabiveres, kui õed läksid külla eakale invaliidile, et mehelt alkoholi saada.

Naised pruukisid alakehast halvatud vanuriga koos alkoholi ja ühel hetkel otsustasid nad kostitajalt raha saamiseks mehe tappa, seisab süüdistuses.

“Süüdistuse järgi hoidis Kristina rabelevat meest kätest kinni, samal ajal haaras noorem naine käärid ja lõi vanurile sadakond korda ülakeha ja näo piirkonda,” ütles Hinto.

Pärast julma veretööd võtsid naised ohvrilt paarsada krooni ja lahkusid kuriteopaigalt, kuid politseinikel õnnestus nad juba järgmisel päeval kinni pidada.

Alkoholilembesed ja töötud naised on mõlemad varem kohtulikult kriminaalkorras karistatud. Mi?kod on karistatud kaks korda varguste eest ning tema õde Arhipovat ühe korra samuti varguse eest.

Mi?ko on kahe ning Arhipova ühe väikese lapse ema.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus