Politseikroonika

Kelmus

6. septembril pettis tundmatu meeskodanik Kasepää vallas Kasepää külas maja üürilevõtu vestluse käigus välja teataja isiku- ja pangaandmed, mida kasutati 2000 krooni suuruse laenu võtmiseks kannataja nimel. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vandalism

Ajavahemikul juuli lõpust kuni 18. septembrini on rüüstatud Jõgeva vallas Selli külas asuvat talu. Ära on lõhutud aknad, lahti on muugitud uks, murtud värav ning väravapost. Lisaks sellele on viiel mesitarul katused pealt võetud. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

Autode omavolilised kasutamised

18. septembril kella 1.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Palamuse vallas Luua – Vaidavere tee 2. kilomeetril, kus Nissan Serena sõitis teelt välja vasakule ja rullus üle katuse. Auto roolis oli alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Roland (1986), kes võttis auto kasutamiseks omaniku nõusolekuta. Liiklusõnnetuse tagajärjel inimesed viga ei saanud, sõiduk sai tehnilisi vigastusi. Politsei alustas kriminaalmenetlust auto omavolilise kasutamise tunnustel.

18. septembril kella 4.20 ajal teatas politseisse mees (1964), et Jõgeval Tähe tänaval on ilmselt tal õhtul külas olnud kaaslased võtnud omavoliliselt Mazda võtmed ning autoga sõitma läinud. Samas oli kadunud ligi 4000 krooni sularaha. Kella 7.25 ajal teatas omanik, et kahtlustatavad mehed tõid auto tagasi maja juures olevate garaa?ide juurde ja jooksid minema. Politseipatrull pidas mehed (1975 ja 1981) asjaolude selgitamiseks kinni, neist viimane on kahtlustatavana vahi alla võetud. Juhtunu uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Tänavakuritegu

19. septembril kella 14.20 ajal tõmbas tundmatu noormees Mustvee linnas Tartu tänaval naisterahva (1971) käest mööda minnes märkmiku sularaha ja dokumentidega ning jooksis minema. Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus