Politseikroonika

Vargused

13. septembril kell 9.30 peeti Tabivere vallas asuvas kaupluses kinni pisivaras. Natalja (1966) varastas pudeli Laua Viina maksumusega 46 krooni, politsei alustas naise suhtes väärteomenetlust.

17. septembril kella 17.30 ajal varastati Jõgeval Aia tänaval asuvas parklas auto avatud esiakna kaudu rahakott koos sularaha ja dokumentidega. Vargusega tekitatud kahju on 1200 krooni. Dokumendid leiti üles ja omanik sai need kätte. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

13. septembril kella 13.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa linnas Viljandi maanteel. Vasakpööret lõpetavale sõiduautole Opel Vectra, mida juhtis Reet (1939), sõitis vastu tagumist vasakpoolset ust Viljandi suunas sõitnud mootorratas Kawasaki, mida juhtis Mati (1985). Liiklusõnnetuse tagajärjel sai vigastada mootorratta tagaistmel istunud Reio (1987), kes toimetati TÜ Kliinikumi traumapunkti.

13. septembril kella 16 ajal juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Puurmani alevikus, kus noormees (1991) ei tulnud toime motorolleri juhtimisega ja kukkus. Kiirabi andis noorukile esmaabi. Kaassõitjaks olnud poiss (1993) viga ei saanud. Juhil puudus juhiluba kummalgi noorukil polnud kiivrit.

16. septembril kella 17.50 ajal juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Valgma külas Tabivere – Uhmardu tee esimesel kilomeetril. Sõiduauto BMW, mida juhtis Raul (1967), kaotas valesti valitud sõidukiiruse tõttu kruusateel juhitavuse ja põrkas vasakule vastu puud. Juht sai vigastada ning ta toimetati kiirabiga TÜ Kliinikumi traumapunkti.

17. septembril kella 16.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Painkülas Tartu – Jõgeva – Aravete tee 42. kilomeetril, kus sõiduauto Volkswagen Polo, mida juhtis alkoholijoobes ja juhiloata Valter (1978), sõitis valesti valitud kiiruse tõttu vasakus lauges kurvis teelt välja ja paiskus katusele. Juht sai vigastada ning ta toimetati esmaabi saamiseks Jõgeva Haiglasse, kust ta lubati kodusele ravile. Kaasreisijad kannatada ei saanud.

Joobes juht

17. septembril kell 16.25 teatati politseile, et Laevast Põltsamaa poole sõidab sõiduauto Mazda, mille juht on joobes. Kella 16.40 ajal pidas politseipatrull nimetatud auto kinni Tallinna – Tartu – Luhamaa maantee 131. kilomeetril, auto roolis oli alkoholijoobes Hurmo (1963), kes kõrvaldati juhtimiselt.

Joobes alaealised

16. septembril kell 15 teatati politseile alkoholijoobes noortest Jõgeval Suurel tänaval asuva kaupluse ees. Politseipatrull pidas kinni ja toimetas jaoskonda kolm noormeest (1989, 1990 ja 1991), kellest üks jäeti kainenema.

Juhtum tulirelvaga

16. septembril kella 12.45 ajal tekkis Jõgeval Põllu tänaval tüli ühe firma esindaja ja kliendi vahel. Arusaamatust lahendama läinud firma esindajat (1980) lõi klient (1955) relvaga oimukohta ning ähvardas teda sihtides relvaga. Kannatanu vajas esmaabi. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Juhtumid loomadega

Ajavahemikul 18. augustist kuni 5. septembrini läks Palamuse vallas Kivimäe külas asuvast lambakoplist kaduma kaks 1,5-aastast noorutte ja tapetud oli üks 4-aastane utt. Tekitatud kahju suurus on ligi 6500 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

5. septembril tulistas Vladimir (1962) Kasepää vallas Tiheda külas Sõpruse tänaval õhupüssist koera, kes saadud vigastustesse suri. Politsei alustas väärteomenetlust koera omaniku suhtes, kes ei hoidnud looma nõuetekohaselt kinni, ning mehe suhtes, kes looma püssist lasi.

Liikluspolitsei palub pealtnägijate abi

14. septembril kella 7.45 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa linnas Veski tänaval, kus paremal pool teeservas kõndinud tüdrukule (1992) sõitis vastu jalga tumedat värvi sõiduauto (võimalik, et Mazda) ning lahkus sündmuskohalt. Otsasõidu tagajärjel tütarlaps kukkus ning auto sõitis lapsel üle jalalaba. Tüdrukule anti perearstikeskuses esmaabi ning ta lubati kodusele ravile. Politsei palub neil inimestel, kes juhtusid nägema õnnetust pealt, anda sellest teada telefonidel 776 8431 või 110. Juhul, kui õnnetuse põhjustanud juht ennast ära tunneb, andku endast ise politseile teada.

Politsei tegi kindlaks varguse toime pannud isikud

29. augustil kaotas Endel (1939) Põltsamaa Puhu-Ristis asuvast Rauapoest väljudes poeesisele oma rahakoti koos dokumentide ja suurema hulga sularahaga. Koduteel märkas ta rahakoti kadumist, kuid kohe tagasi poe juurde sõites ta rahakotti enam ei leidnud. Seda ei olnud antud ka kaupluse müüjale. Tänu kaupluse müüja tähelepanelikkusele õnnestus tuvastada kolmeliikmeline seltskond, kes pärast samas kaupluses ostu teostamist poe eest rahakoti leidis, selle võttis ja minema sõitis. Müüja poolt eelnevalt fikseeritud ostja andmete alusel õnnestus politseil tuvastada rahakoti võtjatena Mati (1987), Annes (1964) ja Marianne (1967), kellele käesolevaks hetkeks on kriminaalasjas esitatud kahtlustus võõra vara omastamises. Rahakott koos dokumentidega on leidnud tagasitee omanikuni. Politsei ja kannatanu tänavad kaupluse müüjat Mallet tähelepanelikkuse ja väärtusliku abi eest.

Nädala ülevaade 4. ? 10. septembrini

Väljakutseid oli 62, jaoskonda toimetati kainenema 15 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 47, joobes juhte tabati 4.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi kolm politseioperatsiooni: “SEBRA”, “KÕIK PUHUVAD” ja “ELEVANT”, mille käigus kontrolliti 362 sõidukijuhti ja avastati 26 rikkujat. Nädala jooksul registreeriti 5 liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus