Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 20.-31. juulini on Põltsamaal Pajusi maanteel asuva ettevõtte territooriumilt varastatud 11 veoauto järelhaagise alumiiniumist portet koguväärtusega ligikaudu 15 000 krooni.

Ööl vastu 2. augustit on Põltsamaa vallas Kalikülas sisse murtud kuivatisse ja sealt varastatud traktori taha haagitav halumasin JAPA 700, kardaanvõll ja tööriistakohver. Halumasin on punast värvi ja sellel on peal saeketas. Vargusega tekitatud kahju suurus on üle 70 000 krooni. Politsei palub kõigil, kes teavad midagi vargusest või juhtuvad halumasinat nägema, sellest teada anda politsei tasuta lühinumbril 110.

4. augustil kella 5 paiku avastati, et öö jooksul on Põltsamaal Ringtee tänava maja trepikojast varastatud jalgratas Merida.

4. augustil kell 16.20 peeti Jõgeval Jaama poes kinni pisivaras. Jaanus (1976) varastas grillimistarvikud maksumusega  47,40 krooni, mehele koostati väärteoprotokoll.

6. augustil varastati Põltsamaal Nurme tänava kaupluse hoovist jalgratas Optima-Junior, millel on 21 käiku. Ratas on kollast ning musta värvi, juhtraud on nn sarvedega.

7. augustil kell 7.15 teatati, et Põltsamaa vallas Võisikult on varastatud sõiduauto VAZ-2107, mille  registreerimisnumber on 054 ABK. Auto on helebee?i värvi ja selle väljalaskeaasta on 1987.  Omanik hindab kahju suuruseks 5000 krooni. Kõigil, kes juhtuvad autot nägema, palutakse sellest teada anda politsei tasuta telefonil 110.

Kehaline väärkohtlemine

5. augustil kella 3 paiku toimus Kuremaa alevikus rannapeol kaklus, kus tundmatud noored naised tungisid tüli käigus kallale neiule (1986) ja lõi teda pähe, mille tagajärjel kannatanu kaotas teadvuse. Kiirabi andis kannatanule esmaabi, peksjate isikud on tuvastamisel.

Patrull tabas autoärandaja

5. augustil kell 2.45 teatati politseile, et Jõgeva – Mustvee maanteel Laiuse teeristil ärandati sõiduauto Ford Sierra. Selgus, et Ford oli eelnevalt külge sõitnud tee ääres seisnud BMW-le.  Fordi juht pidas auto pärast avariid kinni ning autos olnud inimesed läksid BMW juurde, et juhtunut selgitada. Ootamatult aga istus üks BMW-s olnud mees tühjaks jäänud Fordi ning sõitis sellega minema. Politseipatrull asus autot kohe ümbruskonnast otsima ning leidis selle umbes pool tundi hiljem Jõgeva – Mustvee maanteel Kõnnu külas. Roolis oli alkoholijoobes Sergei (1979).  Samas kohas peeti kinni samuti sündmuskohalt lahkunud sõiduauto BMW, mida juhtis alkoholijoobes Oleg (1977). Joobes mehed kõrvaldati juhtimiselt, auto omavolilise kasutamise uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Lõhkumine

5. augusti öösel on Põltsamaa vallas Pauastvere külas lõhutud ühe ettevõtte lao ust. Lattu sisse murtud ei ole, lõhkumisega tekitatud kahju suurus on 1000 krooni.

Röövimine

1. augustil kella 17 ajal tungis Torma vallas Ookatku külas Nikolai (1967) kallale teisele mehele (1973) ja nõudis temalt raha, mille peale kannatanu loovutas nõudjale paarkümmend krooni. Politsei pidas rahanõudja kinni ning kuna too oli alkoholijoobes, toimetati mees esialgu kainenema. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Liikluspolitsei palub abi

Jõgeva liikluspolitsei palub ühendust võtta kaubikujuhil, kes 25. Juulil 2006 kella 6.50 paiku sõitis Tartust Jõhvi poole. Vanemat sorti tume-valgekirju kaubik peatus hetkeks Saare vallas Jõhvi-Tartu maantee 93. kilomeetril, kus teelt oli välja sõitnud Toyota Land Cruiser, ning jätkas mõne aja pärast sõitu. Kaubikujuhil palutakse ühendust võtta Jõgeva liikluspolitseiga telefonil 77 68 433.

Rannapeolt tabati joobes alaealiseid

5. augustil Kuremaal toimunud rannapeo käigus tuvastasid politseinikud 27 joobes alaealist ning neli joobes täiskasvanut, kellele koostati väärteoprotokollid. Kontrolli käigus tabati ka kaks alkoholijoobes autojuhti.

Liikluspolitsei tabas rikkujaid

Möödunud nädalal kontrollis Jõgeva liikluspolitsei operatsiooni “Traksid peale” käigus 49 juhti, kelle hulgas avastati 23 turvavöö kinnitamise nõude rikkujat.

Kadri Palta,
Lõuna Politseiprefektuuri
avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus