Politseikroonika

Vargused

26. juulil kella 11.45 ajal teatati politseile, et Mustvee linnas Liiva tänaval asuva maja aknaraam on eest ära tõstetud ja majas on sees käidud. Majast on varastatud käi ja veepump. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 25.juunist kuni 27. juulini on Saare vallas Tuulavere külas asuvast talust varastatud kahehobuse künniader, vedru, äkked, GAZ 52 tagumised vedrud, bensiinimootoriga murutrimmer, elektriboiler ja elektrisaag. Vargusega tekitatud kahju on üle 8000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 28. juulit on Jõgeva vallas Kivijärve külas asuvast kuurist varastatud aiatraktor. Kahju suurus on 12 000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

29. juulil kella 21.50 ajal teatati politseile, et Tabivere vallas Voldi külas on sisse murtud ühe talu puukuuri, kust on ära varastatud 15 isetehtud kartulikorvi. Varguse uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

28. juulil kella 10.25 ajal sõitis Pala vallas Metsanurga külas Saare?Pala?Kodavere tee 17. kilomeetril Viktor (s 1954) motorolleriga teelt välja kraavi. Ilma kiivrita olnud rollerijuht sai viga ja toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi traumapunkti.

29. juulil kella 00.30 ajal sõitis Mitsubishi Carisma Puurmani vallas Tallinna?Tartu maantee 136. kilomeetril teele jooksnud loomale otsasõidu vältimiseks teepervel otsa teepiirdepostile. Inimesed õnneks kokkupõrkes viga ei saanud.

30. juulil kella kaheksa paiku juhtus liiklusõnnetus Puurmani alevikus Painküla?Puurmani tee 18. kilomeetril, kus BMW, mida juhtis alkoholijoobes Anti (s 1987), sõitis vasakule teelt välja vastu silla piirdeid ja sealt vastu elektriposti. Liiklusõnnetuse tagajärjel sai juht vigastada ja ta toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi. Kaasreisijana autos olnud noormees (s 1988) viga ei saanud.

Lõhkumised

Ööl vastu 25. juulit on katki löödud Jõgeva vallas Kuremaal asuva Jõgeva MÜ kaupluse ukse- ja aknaklaas. Juhtunu uurimiseks alustas politsei väärteomenetlust.

28. juulil kell 7.30 teatati, et Pajusi külas on öö jooksul lõhutud ühe talu hoovis seisnud riidest varjualune. Omanik hindab kahju suuruseks 250 krooni, juhtunu uurimiseks on alustatud väärteomenetlust.

29. juulil kella 22 ajal kutsuti politsei Pajusi valda Vägari külla, kus ühe korteri ukse taga lõhkus purjus mees. Lõhkuja (s 1985) oli jõudnud küll juba lahkuda, kuid patrull leidis mehe lähedusest tänavalt ning toimetas märatseja kainenema.

27. juulil kella 21 paiku lõhkus alkoholijoobes Roman (s 1981) Jõgeval Liiva tänaval ühe maja trepikoja aknaklaasi ja tõmbas puruks SAT-TV ühenduskaabli. Seejärel lõi nooruk maha ühe korteri ukse ja tungis korterisse. Noormees peeti kinni ning toimetati kainenema, tema suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Joobes alaealised

27. juulil kell 16.40 sai politsei väljakutse Jõgeva linnas Tähe tänaval asuva maja korterisse alaealiste koosviibimisele. Politseijaoskonda toimetati üks alkoholijoobes tüdruk (s 1989) ja viis poissi (s 1989, 1989, 1990, 1991 ja 1992).

28. juulil kell 3.20 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Kamari alevikus ühes korteris on vali muusika ja lärm, mis segab naabrite öörahu. Politseipatrull vormistas korteris viibinud alkoholijoobes alaealisele tütarlapsele (s 1991) ja noormehele (s 1989) väärteoprotokolli.

29. juulil kell 7.40 kutsuti politsei Jõgeval Aia tänavale, kus olla alkoholijoobes alaealised. Patrull toimetas kainenema alkoholijoobes noormehe (s 1989).

30. juulil kella 2.20 ajal teatati politseile, et Põltsamaal Ringtee tänava korterist tuleb valju muusikat ja lärmi. Politseipatrull tegi kindlaks, et nimetatud korteris viibisid alaealised noormehed (s 1989, 1990 ja 1992) ning tütarlapsed (s 1989 ja 1990), kes kõik olid alkoholijoobes. Noortele koostati väärteoprotokollid.

Valeraha teade

26. juulil kella 11.10 ajal teatati politseile, et Põltsamaa linnas Silla tänaval asuvas Hansapanga kontoris soovis tundmatu 40?45-aastane meeskodanik vahetada Eesti kroonideks 100-euroseid. Kontrollimise käigus selgus, et kupüürid olid võltsimistunnustega. Mees jõudis enne kupüüride võltsingu avastamist pangakontorist lahkuda, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Joobes juht

26. juulil kella 18 ajal teatas tähelepanelik kodanik politseile, et Põltsamaa linnas Tartu tänaval asuva kaupluse parklas istus rooli taha purjus meeskodanik ning sõiduk hakkab kohe liikuma. Politseipatrull pidas kirjeldatud sõiduauto Ford Mondeo, mille roolis oli alkoholijoobes Peeter (s 1956), veidi hiljem Põltsamaa linnas Sepa tänaval kinni. Mees kõrvaldati juhtimiselt.

Korraldati politseioperatsioon

Jõgeva politsei korraldas Kuremaal toimunud iga-aastase mootorratturite kokkutuleku ajal kogu Jõgevamaal politseioperatsiooni, mille eesmärgiks oli avaliku korra tagamine ning liiklusrikkujate väljaselgitamine. Suuremaid korrarikkumisi trefil ei registreeritud. Kokku tehti Jõgevamaal kindlaks 27 väärteorikkujat, sealhulgas viis joobes avaliku korra rikkujat ning 11 alaealist, kes olid alkoholijoobes. Liikluseeskirja rikkujaid oli kokku samuti 11, sh üks lubadeta mootorrattur ja üks joobes jalgrattur. Kokku kontrolliti 95 sõidukijuhti, kelle hulgas tuvastati kuus joobes juhti, mootorrattureid oli joobes juhtide hulgas üks. Kainenema toimetati 12 isikut.

Kadri Palta
Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus