Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 1. juunist 10. juulini varastati Jõgeval Jaama tänaval asuva maja teise korruse seinalt tulekustuti. Tekitatud kahju suurus on 795 krooni.

11. juulil kella 6 ajal varastas alkoholijoobes Heino (1948) Tabivere vallas Maarja-Magdaleena külas asuvast saunast mürgipritsi väärtusega 300 krooni. Mees toimetati kainenema ja et ta on ka varem vargusi toime pannud, alustati juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 12. – 13. juulini lõhuti Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas sõiduautol Ford tagumine küljeklaas ning autost varastati raadio-kassettmakk Sony ja kaks kõlarit Pioneer. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju suurus on 4200 krooni, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 15. juulit varastati Jõgeval Pae tänaval asuva maja lukustatud keldriboksist 18-käiguline sinist värvi jalgratas.

Vandalism

12. juulil kell 9.40 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Puiatu külas on puruks löödud seal asuva maamaja aknad ja samuti on toas lõhutud asjad. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel, juhtunu uurimiseks alustati väärteomenetlus.

Ajavahemikul 25. – 26. juunini on Jõgeva vallas Siimusti alevikus asuvatel aiamaadel lõhutud klaaskasvuhoone neli klaasi ning 80-liitriline plekkvann. Lõhkumisega tekitatud kahju on 1000 krooni.

13. juulil kella 13 ajal lõhuti Puurmani vallas Altnurga külas asuva taluhoone pakettaken.

Kehaline väärkohtlemine

12. juulil kella 16.30 ajal teatati politseile, et Põltsamaa vallas Piiroja külas lõi Andrus (1982) rusikaga naisele (1975) näkku, vigastades teda. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

15. juulil kell 01.50 juhtus liiklusõnnetus Palamuse vallas Mullavere külas Tartu – Jõgeva – Aravete maantee 25,9. kilomeetril, kus sõiduautole Audi 80 jooksis vasakult ootamatult ette hundikoer, kes hukkus sündmuskohal. Inimesed vigastada ei saanud.

14. juulil kell 19.15 teatati politseile liiklusõnnetusest Tartu – Jõhvi maantee 85,1. kilomeetril Saare vallas Ruskavere külas, kus Jõhvi suunas liikunud sõiduauto Ford Escort, mida juhtis Stanislav (1980), kaotas juhitavuse ning paiskus paremale teelt välja vastu puud. Liiklusõnnetuse tagajärjel sai kehavigastusi kaasreisija Juri (1970), kes toimetati kiirabiga TÜ Kliinikumi traumapunkti. Fordi juht oli alkoholijoobes.

Muud juhtumid

15. juulil kell 10.45 teatati politseile, et Palamuse vallas Palamuse alevikus on öö jooksul kasutatud omavoliliselt sõiduautot Opel, mille tagajärjel on sõidukil avariilised tunnused. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Nädala ülevaade 10. ? 16. juulini

Väljakutseid oli 61, jaoskonda toimetati kainenema 21 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 32, joobes juhte tabati 3.

Nädala jooksul viidi läbi neli politseioperatsiooni: “TÖÖ- JA PUHKEAEG?, “ALKOKONTROLL”, “ELEVANT” ja “KÕIK PUHUVAD”, millede käigus kontrolliti 393 sõidukijuhti ja avastati 22 rikkujat. Nädala jooksul registreeriti kaks liiklusõnnetust, milledes sai vigastada üks inimene.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus