Politseikroonika

Vargused

13. juunil varastati Tabivere vallast Koogi külast ühele firmale kuuluv roomiktraktor DT-75 maksumusega 20 000 krooni. Varguse toime pannud isik on politseile teada, juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

15. juunil kell 2.15 teatati politseile alkoholijoobes noortest Tabivere vallas Äksi kiriku juures asuvas Kalda rannas. Noormehed rikkusid öörahu ja varastasid küttepuid. Politseipatrull tegi kohapeal kindlaks, et puid võttis Anti (1985), kellele koostati väärteoprotokoll.

Ööl vastu 16. juunit võeti Pajusi vallas Lahavere külas eest  talu piirav võrkaed ja hoovist varastati roostevaba vann. Sisse murti ka kuuri, kust varastati 1,5 meetri pikkused alumiiniumtorud. Vargusega tekitatud kahju suurus on ca 2000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vandaalitsemine

Ööl vastu 13. juunit on Puurmani vallas Laasmäe külas sisse tungitud ühe talu territooriumile, kus on lõhutud territooriumi piiravat vanas stiilis ehitatud kadakapuust aeda, mille ühe meetri väärtus on 300 krooni. Täpne kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Muud juhtumid

14. juunil kella 12.15 ja 13.05 vahel murti sisse Jõgeval Pargi tänaval asuvasse korterisse. Korteri omanik avastas koju tulles oma toast eesti keelt kõneleva noormehe, sissetungija põgenes akna kaudu. Esialgsetel andmetel midagi korterist ei varastatud, nooruki isik on tuvastamisel. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Nädala ülevaade 12. – 18. juunini

Väljakutseid oli 52, jaoskonda toimetati kainenema 12 inimest, avaliku korra rikkumisi registreeriti 10.

Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 54, joobes juhte tabati 5.

Nädala jooksul viidi läbi kolm politseioperatsiooni “KÕIK PUHUVAD!” ja kaks politseioperatsiooni “ELEVANT”, millede käigus kontrolliti 223 sõidukijuhti ja avastati 7 rikkujat. Nädala jooksul ei registreeritud ühtegi liiklusõnnetust.

Klaire Ründva
pressiesindaja
Lõuna Politseiprefektuur
Jõgeva Politseijaoskond

blog comments powered by Disqus